Нађа и ватерполисти у финалу

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале првенства свијета у Шангају, пошто је данас у првој полуфиналној утакмици савладала селекцију Мађарске после продужетака са 15:14 (1:2, 5:7, 3:3, 4:1) и у продужецима 2:1. У исто вријеме, репрезентативка Србије у пливању Нађа Хигл пласирала се у финале дисциплине 200 метара прсним стилом, пошто је у полуфиналу […]

четвртак, јул 28, 2011 / 13:02

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале првенства свијета у Шангају, пошто је данас у првој полуфиналној утакмици савладала селекцију Мађарске после продужетака са 15:14 (1:2, 5:7, 3:3, 4:1) и у продужецима 2:1.

У исто вријеме, репрезентативка Србије у пливању Нађа Хигл пласирала се у финале дисциплине 200 метара прсним стилом, пошто је у полуфиналу заузела укупно осмо мјесто резултатом 2:25,56 минута.

Најбржа у полуфиналуи била је Американка Ребека Сони резултатом 2:21,03 минута.

Ватерполо рат у Шангају

Утакмица је почела вођством Србије, преко Прлаиновића, а онда су Мађари наметнули игру за коју изабраници Дејана Удовичића нису имали рјешење. Први дио игре противник је преокренуо и завршио са голом предности.

Слична игра наставила се и у другој четвртини, коју су мађарски ватерполисти фуриозно почели. Брзо су створили четири гола предности и већ тада се чинило да ће "делфини" имати минималне шансе за преокрет. Висок проценат шута и недостатак среће за Србију још више је појачавао утисак немоћи наше селекције. Ипак, на полувријеме се отишло са подношљивих 9:6.

Трећу четвртину отворио је расположени Мадараш, који је својим трећим голом увећао предност Мађарске. Гергељи Киш је предивним лобом постао девети играч Мађара који је савладао Сора, а Србија и даље није успијевала резултатски да се врати у меч. У последњим тренуцима трећег дијела игре наши сјеверни сусједи имали су четири гола вишка, али се Прлаиновић нашао на правом мјесту и још једном оставио наду Србији, која је имала три гола минуса.

Последњи период и последњу шансу за борбу за финале "делфини" су озбиљно схватили. Није добро кренуло, па је фантастични Мадараш још једном затресао мрежу. А онда када је било најважније, Прлаиновић, Филиповић и Алексић серијом доносе дуго жељено изједначење од 13:13. У последњем минуту регуларног дијела игре ни једна од екипа није искористила напад, па се отишло у додатних шест минута.

Голови Филиповића и Варге донијели су 14:14, да би на 44 секунде до краја Митровић својим другим голом успио да заокружи коначан преокрет и тријумф који је обезбиједио меч у ком ће Србија бранити златну медаљу.