Нада за Пижона: Јовановић и Тошић тресли мреже

Селектор репрезентације Србије Владимир Петровић Пижон може бар мало да буде насмијан, након што је сазнао да за кључне утакмице са Северном Ирском и Фарским Острвима у квалификацијама за ЕУРО 2012 неће моћи да рачуна на Николу Жигића, Немању Видића и Милоша Красића… У недељу су битне голове за своје клубове постигли потенцијални крилни нападачи […]

понедељак, август 29, 2011 / 09:04

У недељу су битне голове за своје клубове постигли потенцијални крилни нападачи нашег државног тима, Милан Јовановић и Зоран Тошић.

"Бамби" Тошић постигао је гол за ЦСКА из Москве у ремију 2:2 са градским ривалом Спартаком у Премијер лиги Русије. На стадиону "Лужњики" у Москви, Спартак је повео голом Бразилца Велингтона у 45, а изједначио је Сејду Думбиа у 51. минуту.

Тошић је у 69. довео ЦСКА у предност, а коначних 2:2 поставио је Емануел Еменике у 75. минуту.

ЦСКА после 22 кола Премијер лиге дијели прво мјесто са Зенитом. Обе екипе имају по 46 бодова. Спартак је на шестом месту са десет бодова мање.

"Лане" Јовановић постигао је изједначујући гол за Андерлехт у ремију 1:1 против Клуб Брижа у петом колу шампионата Белгије.

Бриж је повео голом Вадиса Ођиђе Офоеа из пенала у 83. а Јовановић је изједначио резултат у 92. минуту. Бриж је од 73. минута играо са играчем мање, јер је голман Колин Кусеманс добио црвени картон.

Милан Јовановић је био стријелац у обе утакмице квалификација за Лигу Европа против турског Бурсаспора.