Минимализам: Пораз Србије од Бразила

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у пријатељској утакмици у Сао Паулу од домаће селекције Бразила са 1:0 (0:0). Српски репрезентативци пружили су одличан отпор фаворизованом домаћину, али су их поново индивидуалне грешке и недопустиви пропусти коштали бољег резултата. Једини гол на мечу постигао је Фред у 59′ минуту на асистенцију Тијага Силве, али велику одговорност […]

субота, јун 7, 2014 / 08:03

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у пријатељској утакмици у Сао Паулу од домаће селекције Бразила са 1:0 (0:0).

Српски репрезентативци пружили су одличан отпор фаворизованом домаћину, али су их поново индивидуалне грешке и недопустиви пропусти коштали бољег резултата.

Једини гол на мечу постигао је Фред у 59′ минуту на асистенцију Тијага Силве, али велику одговорност за овај гол има капитен Србије Бранислав Ивановић који је лоше интервенисао.

‘Орлови’ су одиграли одлично прво полувријеме, били бољи од фаворизованог противника и мало је фалило да на одмор оду са предношћу.

Најбоље прилике за Србију пропустили су Александар Коларов и његов имењак Митровић. Бразил је имао више лопту у посједу, али је јалово нападао.

Нејмар је био убједљиво најагилнији играч Селесаа и сви напади су ишли преко њега. Могао је да доведе Бразил у вођство, додуше из офсајда, да Ивановић клизећим стартом није отклонио опасност.

Око 60.000 гледалаца на стадиону Мурумби у Сао Паулу није било задовољно наступом своје репрезентације у првом полувремену, па су навијачи у свлачионицу испраћени бучним звиждуцима.

Други дио игре почео је слично као и први, а наши играчи везали су неколико добрих напада прије него што је Селесао преузео иницијативу. Кренули су домаћи играчи офанзивније што им се исплатило у 59. минуту.

Лопту је из задње линије повукао Тијаго Силва, ушао на половину Србије и ‘боцнуо’ лопту према нападачима. Капитен Србије Бранислав Ивановић очајно је реаговао, потпуно се изгубио и лоше процијенио лопту која га је прелетјела, Фред је смирио грудима и из клизећег старта савладао истрчалог Стојковића.

У тим тренуцима игра Србије потпуно се распала, Бразилци су кренули са нападима, али су се изабраници Љубинка Друловића поново вратили у дуел.

Услиједила је добра шанса за Марковића који је изградио себи позицију након соло продора, а онда и најбоља на мечу – статива Јојића у 71. минуту. Он је одлично скочио после центаршута Коларова, али је оквир гола спријечио изједначење Србије.

Три минута после тога Хулку је поништен регуларан гол, али он није утицао на резултат. Утакмица је до краја сецкана измјенама, у Србији је дебитовао Лукач који је у самом финишу одличном парадом спријечио убједљивију побједу Бразила.

Била је ово последња утакмица фудбалера Србије на турнеји по Америци, након што су претходно у Њујорку побиједили Јамајку са 2:1 и против Панаме у Чикагу одиграли неријешено 1:1.

Бразилци су имали генералну пробу пред старт првенства свијета 12. јуна, када се на отварању, такође у Сао Паулу, састају са селекцијом Хрватске.

Српски фудбалери изашли су на терен стадиона Морумби у мајицама с натписом "Србији је потребна помоћ" настављајући акцију подршке становништву угроженом катастрофалним поплавама у нашој земљи.