Минималац Реала против Бајерна

Фудбалери Реал Мадрида савладали су минималним резултатом Бајерн Минхен у првом мечу полуфинала УЕФА Лиге шампиона. Бајерн је доминирао на Сантјаго Бернабеу пас игром, имао 300 додавања више од Реала, али су Мадриђани једини стигли до гола преко Карима Бенземе из контре у 19. минуту. Реал је контрама одговарао на јалову тики-така тактику Бајерна, који […]

среда, април 23, 2014 / 23:33

Фудбалери Реал Мадрида савладали су минималним резултатом Бајерн Минхен у првом мечу полуфинала УЕФА Лиге шампиона.

Бајерн је доминирао на Сантјаго Бернабеу пас игром, имао 300 додавања више од Реала, али су Мадриђани једини стигли до гола преко Карима Бенземе из контре у 19. минуту.

Реал је контрама одговарао на јалову тики-така тактику Бајерна, који је био немоћан у другом полувремену. Роналдо и Ди Марија су промашили зицере за 2:0, а Касиљас спријечио Гецеа да изједначи у финишу меча. Реванш је у Минхену у уторак.

Прво полувријеме обиљежила је теренска доминација Бајерна, али Баварци нису створили ниједну гол шансу. С друге стране, Реал је већ из прве акције, из сјајне контре комбинацијом Роналдо-Коентрао-Бензема стигао до гола који му је донио побједу.

У другом полувремену Реал је још лакше излазио на крај са акцијама Бајерна, Рибери и Швајнштајгер су били невидљиви, а Робен често изолован па није могао сам да конкретније угрози Касиљаса.

С друге стране, Реал је претио из полуконтри, а Роналдо и Ди Марија су пропустили зицере за 2:0. У самом финишу меча Бајерн је имао сјајну шансу да се непоражен уз гол у гостима врати у Минхен, али је Касиљас фантастично интервнисао на снажан шут Гецеа са десетак метара.

Два тима заједно имају 14 титула шампиона Европе, а Бајерн се нада да ће постати први који је одбранио титулу у Лиги шампиона. Ово је њихов шести дуел у полуфиналу, Бајерн је био бољи 1976, 1987, 2001. и 2012, а Реал само 2000. године.

У првом полуфиналном дуелу Атлетико Мадрид и Челси су у уторак увече играли без голова на Висенте Калдерону.