Милан покраден, или Јуве срећан?

Нема краја скандалима од којих Јувентус има користи. Десет минута послије гола Ноћерина и вођства Милана од 1:0, судије "игнорисале" гол Сулија Мунтарија, иако је Буфон лопту успио да укроти тек далеко иза гол линије. Да је, којим случајем, УЕФА увела "хокај" систем, Милан би био на најбољем путу да освоји Скудето. Овако и даље […]

недеља, фебруар 26, 2012 / 07:28

Нема краја скандалима од којих Јувентус има користи. Десет минута послије гола Ноћерина и вођства Милана од 1:0, судије "игнорисале" гол Сулија Мунтарија, иако је Буфон лопту успио да укроти тек далеко иза гол линије.

Да је, којим случајем, УЕФА увела "хокај" систем, Милан би био на најбољем путу да освоји Скудето. Овако и даље гледа у леђа Јувентусу, којем судијске грешке, на опште изненађење, доносе срећу.

Највећи ривали Калча одиграли су на крају неријешено, 1:1. Милан је ремијем задржао бод предности у односу на јединог ривала у борби за титулу првака али Јувентус има утакмицу мање.

У утакмици која је због стања на табели и дерби сезоне домаћин је водио од 15. минута голом Ноћерина, Матри је седам минута прије краја донео изједначење и велики бод гостима. Десет кола прије краја сезоне Милан има 51 бод, Јувентус 50.

Екипа Милана драстично је оштећена јер је Сули Мунтари постигао гол при вођству ‘росонера’ али судије нису видјеле да је лопта прешла гол-линију.

Погодак Милана дјело је Ноћерина али је несрећни ‘асистент’ био играч Јувентуса Бонућија који је чисту лопту додао ривалу.

У 25. минуту покушао је Мексес, Буфон је успио да одбрани али је ‘одбитак’ преко линије послао репрезентативац Гане. Судије гол нису виделе.

У 80. минуту поништен је и гол Јувентусу, стријелац је био Матри али је Мирко Вучинић био у офсајд позицији.

Три минута касније Матри је искористио збуњеност Тијага Силве и савладао Абијатија за коначних 1:1.