Милан напунио мрежу Арсенала

Фудбалери Милана направили су огроман корак ка четвртфиналу Лиге шампиона, пошто су на свом стадиону убjедљиво савладали лондонски Арсенал са 4:0 у првом мечу осмине финала. Овај меч био је и опроштај легенде „тобџија” Тјерија Анрија од дреса Арсенала, пошто му се завршава позајмица и враћа се у екипу Њујорка, а Милан се на најбољи […]

четвртак, фебруар 16, 2012 / 03:01

Фудбалери Милана направили су огроман корак ка четвртфиналу Лиге шампиона, пошто су на свом стадиону убjедљиво савладали лондонски Арсенал са 4:0 у првом мечу осмине финала.

Овај меч био је и опроштај легенде „тобџија” Тјерија Анрија од дреса Арсенала, пошто му се завршава позајмица и враћа се у екипу Њујорка, а Милан се на најбољи начин реванширао лондоском тиму за пораз у осмини финала прије четири године.

Навијачи Арсенала заувијек ће памтити ову утакмицу, пошто се ради о најубједљивијем поразу њиховог тима у европским куповима.

Сјајну партију пружио је Бразилац Робињо који је два пута затресао мрежу потпуно дезоријентисаних гостију из сјеверног Лондона, а велике проблеме Арсеналу задавао је и Златан Ибрахимовић.

Ипак, први велики аплауз на утакмици добио је Кевин Принс Боатенг који је у 15. минуту сјајним ударцем под пречку донеи вођство домаћину и доказао да је мајстор за атрактивне голове.

Услиједила су два гола Робиња, прво у 38. минуту ударцем главом, а затим у 49. веома прецизним шутем са ивице казненог простора.

Коначан резултат поставио је Ибрахимовић из пенала у 79. минуту, а претходно га је у казненом простору оборио Јохан Ђуру.

Напад Арсенала, предвођен најбољим стрелцем тима Робијем ван Персијем био је потпуно одсјечен, а росонери су могли да остваре још убједљивију победу јер су константно шутирали на противнички гол из свих позиција.