Милан надиграо Барсу и испратио са два гола кући

Фудбалери Милана побиједили су Барселону на Сан Сиру са 2:0, а Галатасарај и Шалке одиграли су неријешено 1:1 у Истанбулу у првим мечевима осмине финала ЛШ. Галатасарај је повео голом Јилмаза у 12. минуту, а Џонс је изједначио у 45. минуту и тако је довео свој тим у пријатну ситуацију пред реванш. Голове за Милан […]

среда, фебруар 20, 2013 / 23:28

Фудбалери Милана побиједили су Барселону на Сан Сиру са 2:0, а Галатасарај и Шалке одиграли су неријешено 1:1 у Истанбулу у првим мечевима осмине финала ЛШ.

Галатасарај је повео голом Јилмаза у 12. минуту, а Џонс је изједначио у 45. минуту и тако је довео свој тим у пријатну ситуацију пред реванш. Голове за Милан у великој победи над Барсом дали су Боатенг у 57. минуту и Сули Мунтари на девет минута до краја. Реванши су на програму 12. марта.

Милан је тактички потпуно надиграо Барселону, која је током цијелог меча била непрепознатљиво безидејна и није створила ниједну стопостотну шансу за гол.

Са друге стране, росо-нери су били концентрисани у одбрани и максимално су искористили своје шансе. Гол Боатенг биће предмет дискусије, пошто се чини да је лопта претходно погодила Сапату у руку, али погодак Мунтарија услиједио је после перфектне акције Монтолива, Нијанга и Ел Шаравија.

На стадиону „Али Сами Јен“ у првом полувремену играло се у високом интензитету, обе екипе стварале су шансе, а 1:1 јесте најреалнији резултат. Јилмаз је наставио воју серију голова у 12. минуту, а Џонс је изједначио у 45. после брзе контре и грешке Нункеуа на средини терена.