Медведев: Да је 20ти вијек, заратили би с Турском

Руски премијер Дмитриј Медведев изјавио је данас да је Турска обарањем руског авиона прекршила међународно право и дала основа за реципрочне војне акције, али да је руско руководство одлучило да не улази у рат. Односи између Москве и Анкаре погоршани су након што је турски "Ф-16" оборио руски "Су-24". Турска тврди да је руски авион […]

Cреда, децембар 9, 2015 / 12:18

Руски премијер Дмитриј Медведев изјавио је данас да је Турска обарањем руског авиона прекршила међународно право и дала основа за реципрочне војне акције, али да је руско руководство одлучило да не улази у рат.

Односи између Москве и Анкаре погоршани су након што је турски "Ф-16" оборио руски "Су-24". Турска тврди да је руски авион повриједио турски ваздушни простор, а Москва да је авион све вријеме био изнад територије Сирије.

"Након што је авион уништен, како би једна држава обично реаговала у 20. вијеку? Почела би рат, зато што је обарање `Су-24` био директан напад на другу државу", рекао је Медведев, преноси "Спутњик".

Он је додао да је рат најгора опција и да је Русија одлучила да не узврати истом мјером, иако је Анкара "починила агресију" и дала основа за рат.

Руски предсједник Владимир Путин описао је обарање руског авиона као "забијање ножа у леђа" које су починили "сарадници терориста".



Оставите одговор