Мађарска лака коњица маршира ка ЕП у Француској

Фудбалска репрезентација Мађарске побиједила је Норвешку на гостовању са 1:0 у првој утакмици баража за Европско првенство 2016. године у Француској. Јунак тријумфа Мађара био је 21-годишњи Ласло Клајнхајсер, који је постигао једини гол на утакмици у Ослу у 26. минуту. Реванш меч игра се у недељу од 20.45 у Будимпешти. Прву шансу на мечу […]

петак, новембар 13, 2015 / 00:33

Фудбалска репрезентација Мађарске побиједила је Норвешку на гостовању са 1:0 у првој утакмици баража за Европско првенство 2016. године у Француској.

Јунак тријумфа Мађара био је 21-годишњи Ласло Клајнхајсер, који је постигао једини гол на утакмици у Ослу у 26. минуту.

Реванш меч игра се у недељу од 20.45 у Будимпешти.

Прву шансу на мечу имали су домаћи у четвртом минуту, али је Габор Кираљи сјајно интервенцијом зауставио покушај Пера Скјелбреда. Гости су одговорили пет минута касније преко Ласла Клајнхајслера, који је шутирао веома лоше.

Међутим, мађарско десно крило исправило се у 26. минуту – шутирао је са десетак метара искоса, Орјан Ниланд је закачио лопту, али недовољно да је спријечи да заврши у даљој малој мрежици. Последњу прилику у првом дијелу игре пропустио је Александер Содерлунд, да би се Кираљи поново истакао.

Старт другог дијела игре донио је очекиван притисак Норвежана, али су се Мађари, који су своју прилику чекали из контра напада, успјешно спречавали покушаје домаће селекције.

Ништа значајније се није промијенило ни у преосталих двадесетак минута, иако Норвешани на све начине покушавали да стигну барем до изједначења, па Мађаре само деведесет минута дијели од визе за Француску.

Преостали први мечеви баража играју се у наредна два дана, у петак се састају Босна и Херцеговина и Република Ирска, док се у суботу састају Шведска и Данска, односно Украјина и Словенија.