Лудница у Аргентини: Искључења, поништени голови и одузимање дресова гостима

У оквиру јужноамеричких квалификација за Свјетско првенство у фудбалу, Чиле је на гостовању побиједио Парагвај са 2:1, Перу је као домаћин савладао Еквадор са 1:0, а занимљиво је било у Аргентини иако није било голова. Гаучоси су ремизирали са Колумбијом, већ у 26. минуту искључени су Игуаин и Запата због кошкања, Меси је ушао са […]

субота, јун 8, 2013 / 15:27

У оквиру јужноамеричких квалификација за Свјетско првенство у фудбалу, Чиле је на гостовању побиједио Парагвај са 2:1, Перу је као домаћин савладао Еквадор са 1:0, а занимљиво је било у Аргентини иако није било голова.

Гаучоси су ремизирали са Колумбијом, већ у 26. минуту искључени су Игуаин и Запата због кошкања, Меси је ушао са клупе и није успио да одведе тим до побједе, а Агуеру је поништен чист гол. Уз то, домаћини су изазвали револт колумбијских навијача, пошто им нису дозвољавали да на стадион уђу у навијачким обиљежјима и репрезентативним дресовима.

Звучна имена у навали на обе стране обећавала су прије меча, али окршај Аргентине и Колумбије није донио голове, осим оног Агуера који је неоправдано поништен у 72. минуту утакмице.

Agentina offside by hoyno25

Пре тога, у 26. минуту је неопрезан и неспретан спринт Игуаина изазвао судар и кошкање, након чега је аргентински нападач искључен заједно са ривалским дефанзивцем Запатом.

Zapata e Higuain sent off by hoyno25

Лионел Меси је добио дозволу љекара Барсе да помогне репрезентацији и покушавао је то од 58. минута када је замијенио Монтиља, али без успијеха, пошто је био добро чуван и нису га поштедили Колумбијци оштрих стартова, па је меч завршен непопуларним резултатом.

Аргентина је и даље прва и после 12 мечева има пет бодова више од пратилаца из Колумбије, која има и утакмицу мање, а боду су се управо они више радовали од разочараних домаћина на челу са Месијем, који је још увијек под велом критике да у репрезентацији не пружа партије на клупском нивоу.

Уз "гаучосе", били су разочарани и навијачи Колумбије, пошто су им на капијама Монументала одузимали дресове и обележја, пошто им са њима није био дозвољен улаз.

Чилеанци су поразили последњепласиране Парагвајце на гостовању са 2:1 головима Варгаса и Видала у 41. и 56. минуту, а малу наду у реми домаћинима је дао Санта Круз поготком у 88. минуту. Захваљујући овом тријумфу, Чиле је искористио реми Венецуеле са Боливијом, и попео се на четврто мјесто, које води директно у Бразил на свјетску смотру фудбала.

Перуанцима је био довољан гол Пизара у 11. минуту да узму сва три бода против Еквадора, и тиме је задржан корак у борби за плеј-оф или четврто мјесто, пошто имају два бода и меч мање од петопласиране Венецуеле. Еквадор је, са друге стране, пропустио прилику да искористи реми Колумбије и попне се на друго мјесто.