ЛШ: Након Роме, испао и Милан

Фудбалери Тотенхема пласирали су се у четврфинале Лиге шампиона пошто су на свом терену играли неријешено 0:0 са екипом Милана и тако сачували гол предности из првог дуела. У првом мечу одиграном 15. фебруара у Милану, Тотенхем је побиједио 1:0 голом Питера Крауча. Играчи енглеског тима су гостима из Италије препустили теренску иницијативу и већи […]

четвртак, март 10, 2011 / 09:45

Фудбалери Тотенхема пласирали су се у четврфинале Лиге шампиона пошто су на свом терену играли неријешено 0:0 са екипом Милана и тако сачували гол предности из првог дуела.

У првом мечу одиграном 15. фебруара у Милану, Тотенхем је побиједио 1:0 голом Питера Крауча.
Играчи енглеског тима су гостима из Италије препустили теренску иницијативу и већи дио утакмице имали подређен положај, али су успјели у намјери да сачувају своју мрежу, што им је донијело пласман међу осам најбољих тимова у Европи.
Најопаснији по гол домаћег тима био је Бразилац Робињо.
Нападач Милана најближи поготку био је у 26. минуту када је Вилијам Галас успио да избаци лопту са гол линије.
У 66. минуту Робињо је запријетио послије гужве у казненом простору Тотенхема, али је његов ударац завршио само у корнеру.
Исто је било и у посљедњем минуту утакмице, када је шутирао са дистанце, међутим лопта се од ноге противничког играча одбила преко гола.
Стријелац јединог гола у двомечу ова два тима, Питер Крауч и синоћ је неколико пута покушао да се упише у стријелце, углавном ударцима главом, али безуспјешно.
У Гелзенкирхену су фудбалери њемачког клуба Шалкеа 04 побиједили шпанску Валенсију са 3:1 (1:1), а претходно су у гостима са истим ривалом играли неријешено (1:1).
Стријелци: Кошта (17) за госте, а Фарфан (40. и 90) и Гаврановић (52) за домаће.
У уторак су се међу осам најбољих клубова Старог континента пласирали шпанска Барселона и украјински Шахтјор из Доњецка.