Лига Шампиона: Викторија, Металист, Шахтјор и Стеауа већ славе

Фудбалери Шахтјора из Карагандија побиједили су Скендербеу из Корче 3:0 у Астани, у првом мечу трећег кола квалификација Лиге шампиона. Казахстански и албански првак неочекивано су стигли до треће рунде, а бар један ће играти европску јесен. Украјинци су на гостовању у Солуну савладали ПАОК головима Србина Марка Девића, који наступа за украјинску националну селекцију. […]

уторак, јул 30, 2013 / 22:44

Фудбалери Шахтјора из Карагандија побиједили су Скендербеу из Корче 3:0 у Астани, у првом мечу трећег кола квалификација Лиге шампиона.

Казахстански и албански првак неочекивано су стигли до треће рунде, а бар један ће играти европску јесен.

Украјинци су на гостовању у Солуну савладали ПАОК головима Србина Марка Девића, који наступа за украјинску националну селекцију. Девић је прво био стријелац са пенала у 43. минуту, а предност је удвостручио у 72. минуту.

Најбољи резултат пред реванш има Викторија, која је као гост савладала естонску Каљу 4:0.

Чеси су повели већ у 2. минуту голом штопера Мариана Чишовског, а исти играч до краја меча још два пута се уписао у стрелце. У међувремену је погодио и Михал Дурис.

У одличном положају пред утакмицу у Букурешту налази се Стеауа, пошто је у Тбилисију била боља од домаћег Динама – 2:0.

Оба гола гости су дали у другом делу утакмице, а погађао је Габријел Јанку (64. и 80. минут).

Више се можда очекивало од Базела и Зенита, али су и те двије екипе дошле до побједа у првим утакмицама. И једни и други славили су "минималцем" – Базел код куће против Макабија из Тел Авива, голом Валентина Штокера у 39. минуту, а Зенит у гостима против данског Нордсјеланда, поготком Александера Кержакова у 49. минуту.

Првог дана на програму је десет утакмица ове фазе, а у сриједу, када игра и шампион Србије Партизан, играће се пет утакмица.

Дерби Ниских земаља играју ПСВ Ајндховен и Зулте Варегем, Грасхоперс иде на недалеки пут у Лион, њихов највећи домаћи ривал Базел сачекаће Макаби Тел Авив.

Велика изненађења из прошле рунде имају интересантне мечеве пред собом – Хафнарфјурдур ће у Беч, гдје га чека Аустрија, само недељу дана пошто је Брејдаблик у исландско-аустријском дуелу избацио Штурм. Естонски првак Неме Каљу дочекује Викторију из Плзењу.

Шахтјор Караганди (Казахстан) – Скендербеу Корча (Албанија) 3:0