Лига шампиона: Наполи надмоћан против Челсија

Фудбалери Наполија одиграли су феноменално на "Сан Паолу" и са 3:1 побиједили Челси, у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Домаћи тим је током цијелог меча доминирао, стварао шансе, примио гол после своје грешке, и пропустио да још убједљивије слави. Челси је повео преко Хуана Мате после грешке Канавара у 27. минуту, али су до […]

уторак, фебруар 21, 2012 / 22:01

Фудбалери Наполија одиграли су феноменално на "Сан Паолу" и са 3:1 побиједили Челси, у првом мечу осмине финала Лиге шампиона.

Домаћи тим је током цијелог меча доминирао, стварао шансе, примио гол после своје грешке, и пропустио да још убједљивије слави.

Челси је повео преко Хуана Мате после грешке Канавара у 27. минуту, али су до краја полувремена Езекијел Лавеци и Едисон Кавани преокренули резултат. У наставку је Лавеци новим голом повећао на 3:1, а Челси је катастрофе спасао Џо Кол избацивши лопту са гол линије.

Српски репрезентативац Бранислав Ивановић одиграо је цијели меч на "Сан Паолу" на позицији десног бека. Поред њега је Кавани постигао гол за преокрет, док је његов добар центаршут у гол пропустио да претвори Малуда.

Најбољу шансу у уводним минутима имао је Наполи преко свог најбољег стријелца Едисона Каванија. Уругвајац је добио сјајну лопту на лијеву страну, био је сам испред Петера Чеха, али је његов ударац у ближи угао ногом зауставио чешки голман.

Десет минута касније Чех је поново морао да спашава свој тим. Хамшик је послао одличну лопту у простор на десној страни, Мађио је утрчао у казнени простор, циљао горњи угао, али је голман Челсија поново био сигуран и лопту послао на другу страну.

У 26. минуту промашаје домаћина казнили су играчи Челсија. После акције Дрогбе и Стариџа који је лопту убацио у казнени простор, искусни Паоло Канаваро је лоше интервенисао, лопта је стигла до Хуана Мате, а Шпанац је лако савладао Моргана Ди Сантиса за 1:0.

Међутим, Наполи није изгубио самопоуздање. Домаћи тим је наставио да контролише игру и напада гол Челсија, па је у 38. минуту стигао до изједначења.

Кавани је додао лопту Езекијелу Лавецију на двадесетак метара од гола ривала, Аргентинац је лако избацио Меирелеша и наместио лопту на десну ногу, а онда прецизним ниским ударцем послао је уз десну стативу немоћног Чеха за 1:1.

Сјајну игру и доминацију у првом полувремену Наполи је крунисао преокретом у судијској надокнади првог дијела меча. Лопту је са десне стране на другу стативу убацио Гокан Инлер, она је одскочила, а сјајни Едисон Кавани је био бржи од Ивановића и раменом у скоку је убацио у гол за преокрет на 2:1.

После овог гола услиједио је велики притисак Челсија и неколико добрих прилика. Прво је после доброг центаршута Ивановића на другој стативи волеј ухватио Малуда, али су га изблокирали бројни играчи Наполија.

Потом је у шанси био Дрогба кога је после много муке зауставио Ароника и лопту избацио у корнер после кога је Кејхил шутирао главом мало поред стативе.

Али, као што су играчи Челсија казнили промашаје и грешку Наполија у првом, тако су домаћини искористили велику грешку ривала после бројних прилика у другом полувремену и повећали предност на 3:1.

Кампанаро је послао дугу лопту на у казнени простор Челсија, тако је Луиз лоше реаговао и лопту је узео Кавани, он је видео да је Чех напустио гол, па је лопту одложио у средину казненог где је на њу натрчао Лавеци и закуцао је у мрежу за ерупцију испод Везува.

У финишу меча Челси је катастрофе спасао Ешли Кол. Марек Хамшик је после паса Каванија промијешао одбрану гостију на лијевој страни казненог простора, гурнуо лопту у средину на пет метара од гола Челсија, она је стигла до усамљеног Мађиа који је одмах шутирао, али ју је са гол линије у поље извабацио бек енглеског тима.