Лига шампиона: Гости остварили побједе

Фудбалери Арсенала побиједили су Фенербахче са 3:0 у Истанбулу, па би реванш плеј-офа за одлазак у групну фазу Лиге шампиона требало да представља формалност. Динамо је на свом терену у Загребу поражен од бечке Аустрије са 2:0 и може да се опрости од елите. Слична ситуација је и са Лудогорецом који је пред својим навијачима […]

четвртак, август 22, 2013 / 00:05

Фудбалери Арсенала побиједили су Фенербахче са 3:0 у Истанбулу, па би реванш плеј-офа за одлазак у групну фазу Лиге шампиона требало да представља формалност.

Динамо је на свом терену у Загребу поражен од бечке Аустрије са 2:0 и може да се опрости од елите. Слична ситуација је и са Лудогорецом који је пред својим навијачима изгубио од Базела са 4:2, док је ПАОК приредио изненађење и одиграо 1:1 са Шалкеом у Гелзенкирхену.

Фудбалери Арсенала нису се уплашили паклене атмосфере коју су направили навијачи у Истанбулу, већ су цијело прво полувреме опсједали гол ривала, али без праве прилике. На истеку пола сата игре остали су без Лорана Кошћелног, кога је Вебо нокаутирао ногом, па је француски штопер крвавог лица напустио терен.

Домаћи играчи су се повукли на своју половину без намјере да нападну и само су сјецкали игру ривала, што су "тобџије" казниле у наставку са три поготка.

Ремзи је између тројице играча сјајно проиграо Волкота на десној страни, а он је на другој стативи пронашао Гибса, који је са три метра закуцао лопту у мрежу у 51. минуту. Инцијатива Арсенала није јењавала, а Ремзи је 14 минтуа након водећег гола одличним ударцем са дистанце у доњи лијеви угао матирао Демирела за 2:0.

Потпуни крах Фенербахче је доживио у 78. минуту када је Кадлец скривио пенал над Волкотом, а Жиру је са бијеле тачке поставио коначних 3:0, па Арсенал може да размишља о ривалима у групној фази и прије реванша на свом терену.

У сличној ситуацији је и бечка Аустрија пошто је славила у Загребу против Динама са 2:0. Мреже су мировале у првом дијелу, а онда је све пошло наопако по "модре". Прво је Леовац довео госте у вођство, да би у 71. минуту Рукавина добио црвени картон.

Са играчем мање хрватски представник није могао до ремија, већ је примио још један гол, а стријелац за Аустрију био је Станковић.

Најузбудљивије је било у Бугарској: два преокрета, пенал, искључење и пораз Партизановог "џелата" Лудогореца од Базела са 4:2, па је извјесно да ће Швајцарци опет у елиту.

Гости су први повели, али су радост у "лудој шуми" донијели голови Марселиња и Стојанова. Ипак, нису дуго славили домаћи навијачи, јер је Базел преко Салаха и Сиоа повео са 3:2 у 63. минуту. Лудогорец је седам минута прије краја остао са играчем мање пошто је Жуниор Каићара добио црвени картон и направио пенал, а Шар затресао мрежу за 4:2.

Шалке је разочарао своје навијаче пошто је одиграо само 1:1 са ПАОК-, па грчки представник може да направи потпуно изненађење у реваншу на свом терену.

Исти резултат био је и у сусрету Стеауе и Легије у Букурешту, па ће дуел у Пољској донијети одговор ко ће у групну фазу.