Лига шампиона: Барса 3:1, Лион брани минималац

Фудбалери Барселоне и Олимпик Лиона славили су у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона против Бајера и АПОЕЛ. Барселона је головима двосруког стријелца Алексиса Санчеса и Лионела Месија славила у Леверкузену 3:1, док је Александер Лаказет донио минималну предност Лиону пред госовање на Кипру 7. марта. У сриједу су на програму још два меча осмине […]

уторак, фебруар 14, 2012 / 23:00

Фудбалери Барселоне и Олимпик Лиона славили су у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона против Бајера и АПОЕЛ.

Барселона је головима двосруког стријелца Алексиса Санчеса и Лионела Месија славила у Леверкузену 3:1, док је Александер Лаказет донио минималну предност Лиону пред госовање на Кипру 7. марта.

У сриједу су на програму још два меча осмине финала. У дербију ове фазе Милан дочекује Арсенал на "Сан Сиру", док португалска Бенфика гостује Зениту у ‘леденој’ Русији.

Лионел Меси је седмим голом повео на листи стријелаца такмичења, а уједно је постао и најбољи стријелац нокаут фазе такмичењ са 19 голова. Он је престигао легендарне нападаче Раула Гонсалеса и Андрија Шевченка.

Након што су 40 минута јаловим нападима пријетили Бајеру, фудбалери Барселоне су повели у 41. преко Алексиса Санчеса после брзе контре. Бајер је заиграо храбрије и после дугог напада по лијевој страни и центаршута Ведрана Ћорлуке, Михаел Кадлец је добио дуел са Абидалом и главом изједначио резултат.

Међутим, само два минута касније Барселона је скоро истом акцијом као у 41. минуту надиграла одбрану Бајера, Алексис Санчес је побјегао Фридриху и Кадлецу, те постигао други гол на мечу за ново вођство Барселоне.

У 64. минуту Барселона је имала много среће пошто је Гонсало Кастро сјајно прошао по лијевој страни, савладао Виктора Валдеса, али је погодио само десну стативу гола гостију.

Десетак минута касније реванширао му се Лионел Меси. Аргентинац је имао прелијепу соло акцију, прошао је два ривала по десној страни, лопту пребацио преко истрчалог голмана Бајера, али смо због стативе остали ускраћени за један од љепших голова.

Ипак, два минута прије краја Меси је постигао гол, али захваљујући Данијелу Алвешу који је избјегао офсајд замку, утрчао у казнени простор по лијевој страни и несебично проиграо Аргентинца на петерцу.

Олимпик Лион је покуша да већ на "Жерлану" ријеши дуел са дебитантом у нокаутфази АПОЕЛ-ом, али су Французи успјели да постигну само један гол из 13 покушаја.

‘Бункер’ екипе Ивана Јовановића функционисао је беспријекорно скоро сат времена, али је у 58. минуту Лаказета ипак успио да пронађе пут лопти у даљи угао гола Кипрана.

До краја меча Лион је био нешто опрезнији, није срљао како не би примио гол на свом терену, те ће у Никозији 7. марта бранити гол предности.