Лига шампиона: Бајерн убједљив, у Паризу 2:2

Фудбалери Бајерна налазе се близу пласмана у полуфинале Лиге шампиона. Баварци су у првом дуелу четвртфинала у Минхену побиједили Јувентус са 2:0. У другој утакмици одиграној у уторак Пари Сен Жермен и Барселона играли су у пријестоници Француске без побједника – 2:2. Баварци су на својој Алианц арени у дуелу два бивша првака Европе потпуно […]

уторак, април 2, 2013 / 23:54

Фудбалери Бајерна налазе се близу пласмана у полуфинале Лиге шампиона. Баварци су у првом дуелу четвртфинала у Минхену побиједили Јувентус са 2:0.

У другој утакмици одиграној у уторак Пари Сен Жермен и Барселона играли су у пријестоници Француске без побједника – 2:2.

Баварци су на својој Алианц арени у дуелу два бивша првака Европе потпуно надиграли Јувентус, па је на крају Буфон лако могао да прими и више од два гола. Стријелци за миран пут у Торино били су Алаба у 26. секунди и Милер у 63. минуту.

Много занимљивији меч одигран је у ‘граду свјетлости’, гдје су три гола пала у последњих десет минута. Меси је у финишу првог дијела довео Каталонце до предности, али није играо у наставку због повреде. Златан Ибрахимовић је изједначио 10 минута пре краја из офсајда, а у 89. минуту Ћави је са пенала донио гостима нву предност након што је Сиргу оборио Алексиса у казненом простору. Коначан резултат у трећем минуту надокнаде поставио је Матуиди.

Реванш мечеви на програму су 9. априла у Барселони и Торину. Преостала два дуела четвртфинала у којима се састају Реал Мадрид – Галатасарај и Малага – Борусија играју се у сриједу.