Лига Шампион: Зенит, Челзи и Марсеј иду даље

Фудбалери Челсија, Олимпика из Марсеја и Зенита пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона после мечева поселдњег гола у групама Е, Ф, Г и Х. Челси је у међусобном дуелу за нокаут фазу разбио Валенсију 3:0, док је Зениту био довољан реми без голова са Портом на "Драгау". Права драма виђена је у групи […]

уторак, децембар 6, 2011 / 23:08

Фудбалери Челсија, Олимпика из Марсеја и Зенита пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона после мечева поселдњег гола у групама Е, Ф, Г и Х.

Челси је у међусобном дуелу за нокаут фазу разбио Валенсију 3:0, док је Зениту био довољан реми без голова са Портом на "Драгау".

Права драма виђена је у групи Ф. Олимпијакос је до последњег минута имао пласман у осминуфинала јер је добио са 3:1 Арсенал, али је Марсеј у поселдњих пет минута успио да преокрене у Дортмунду и са 3:2 прође даље.

Шесторица српских фудбалера била су ‘активна’ у уторак вече. мечеве 6. кола Лиге шампиона. Бранислав Ивановић је играо десног бека на "Стамфорд Бриџу", док је Марко Пантелић и поред три гола протекле седмице на клупи Олимпијакоса.

Данко Лазовић је играо 82 минута у "нападу" Зенита (играли бункер цијелу утакмицу), а његов саиграч Александар Луковић је остао на клупи руског тима у Португалу. На клупи је био и Матеја Кежман иако БАТЕ игра са три нападача у Барселони, а ушао у 77. минуту, док је Марко Симић у одбрани бјелоруског шампиона.