Лига Европе: Воша бриљирала, Врањеш и Билбија стријелци

Тим Војводине једини је од четири представника Србије остварио двоструку побједу у другом колу квалификација за евротакмичења! Доминација Новосађана на стадиону Јожеф Божик у Будимпешти. Послије 2:0 на свом стадиону, савладали су Хонвед резултатом 3:1 (2:1). Марко Николић није за реванш у Будимпешти могао да рачуна на "ударну иглу" Абубакара Оумаруа, али се одсуство Камерунца […]

четвртак, јул 25, 2013 / 23:43

Тим Војводине једини је од четири представника Србије остварио двоструку побједу у другом колу квалификација за евротакмичења!

Доминација Новосађана на стадиону Јожеф Божик у Будимпешти. Послије 2:0 на свом стадиону, савладали су Хонвед резултатом 3:1 (2:1).

Марко Николић није за реванш у Будимпешти могао да рачуна на "ударну иглу" Абубакара Оумаруа, али се одсуство Камерунца није ни примијетило.

"Лале" су погоцима Немање Билбије у 27, Енвера Аливодића у 41. и Стојана Врањеша у 64. минуту потврдиле да су боља екипа од Хонведа, кога су у Новом Саду побиједиле са играчем мање током већег дијела меча.

Почасни, али врло лијеп погодак за домаћина, постигао је Дриса Дијара у 44. минуту.

Награда Војводини за импресиван старт сезоне биће двомеч трећег кола квалификација за Лигу Европе против Бурсаспора, прољетос четвртопласиране екипе турског првенства.

Први меч биће одигран 1. августа на "Карађорђу", а реванш 8. августа на "Бурса Ататурку".

Звезда блиједа, Черноморец јој се пише

ИБВ – Црвена звезда 0:0. – Михајловић искључен у 74. минуту, а Бајковић одбранио пенал у 77.

До 74. минута ИБВ је био безопасан, иако је морао да јури предност Црвене звезде из Београда од 2:0. А онда је Михајловић по други пут, у року од само пет минута, јавно опоменут због старта на противничког играча и то далеко на противничкој половини.

С играчем више Исланђани су пренијели игру на Звездину половину. И већ у 78. минуту добили су прилику да се примакну великом изненађењу. Румунски судија Ковач је показао на бијелу тачку, јер му се учинило да је Крнета руком изнио лопту испред Гудмондсона, који је и извео најстрожу казну. Али, Бајковић га је прочитао и спасао Звезду од брига.

Финиш је, ипак, био пун зебњи, а Звездин голман је пред крај утакмице још једном потврдио да је јунак утакмице, мада је прије тога и сам био мало неспретан. Углавном, Исланђанима се узаврела крв у завршници и стихијски јуриши нису исплатили.

Звезда ће у трећем колу играти против украјинског Черномореца из Одесе.

Албански Кукеши избацио Сарајево

Кукеши успио да одбрани свој гол против Сарајева на стадину "Асим Ферхатовић – Хасе" чиме су Албанци изборили пласман у треће коло квалификација.

Албански представник славио је у првом мечу 3:2, тако да је Сарајлијама била неопходна побједа за пролаз у наредну рунду квалификација. То се није десило, меч је окончан без побједника, али и без голова – 0:0.

Удинезе стиже у Широки

Широкобријежани у реданш мечу успјели да надокнаде минус од једног гола и резултатом 2:0 елиминисали Иртиш из Павлодара.

Послије пораза у првом мечу (2:3), освајач Купа БиХ свим силама кренуо је ка голу Казахстанаца од старта дуела, што се исплатило у 20. минуту, када је мрежу Иртиша затресао Ведран Јеше.

Јуре Иванковић поготком у 74. минуту осигурао је пролаз свом тиму у треће коло квалификација за Лигу Европе, у којој ће екипи Славена Мусе ривал бити један од најјачих италијанских клубова – Удинезе.

Раније

Изненађењима овог четвртка није било краја. Ако је Макаби остварио побједу дана због броја голова, онда је то Јевле због преокрета.

Анортозису није било довољно 3:0 са Кипра, Швеђани су на свом терену постигли четири гола и направили спектакуларан преокрет.

Јевле је чак три гола постигао у последњих 25 минута и шокирао некадашњег учесника Лиге шампиона.

Неочекивану елиминацију доживјела је прашка Спарта. Након 2:2 у Прагу, Хакен је голом у Ериксона 81. минуту дотукао велики чешки тим.

Сјајну побједу у гостима остварила је румунска Астра, која је головима Бадескуа надиграла Омонију 2:1 на Кипру и елиминисала ривала, иако је у Румунији било 1:1.

Даље је прошао и други румунски тим, Пандури су декласирали Левадију са 4:0 на свом терену, након меча без голова у Талину.

Либерец је забринуо навијаче поразом у Риги, али је надиграо Сконто голом Деларга на свом терену и прошао даље.

Следећи тимови који су се пласирали даље били су Милсами, Хајдук и Макаби Хаифа.

Највеће изненађење је свакако тим из Молдавије који је играо 1:1 са Шахтјором из Солигорска и на свом терену, а онда са 5:4 на пенале прошао даље.

Хајдук је доминирао у Турнову, имао 20-ак шутева на гол, али је одиграо само 1:1. Ипак, 2:1 из Сплита било је довољно "билима".

Побједу дана остварио је тим из Хаифе. Макаби је декласирао Хазарк у Ленкорану са чак 8:0!

Рубин је на искуство елиминисао Јагодину. Након 3:2 у Србији славио је минималним резултатом у Казању, искористивши грешку одбране нашег тима.