Лига Европе: Силни домаћини

Порто, Виљареал и Бенфика су после само 90 минута четвртфиналних дуела скоро завршили посао у Лиги Европе, док је борба отворена само у дуелу Динама и Браге. Порто је са 5:1 на "Драгау" декласирао московски Спартак, истим резултатом Виљареал је "испрашио" шампиона Холнадије Твенте. Бенфика је такође била силна у свом Лисабону и са 4:1 […]

петак, април 8, 2011 / 00:12

Порто, Виљареал и Бенфика су после само 90 минута четвртфиналних дуела скоро завршили посао у Лиги Европе, док је борба отворена само у дуелу Динама и Браге.

Порто је са 5:1 на "Драгау" декласирао московски Спартак, истим резултатом Виљареал је "испрашио" шампиона Холнадије Твенте.

Бенфика је такође била силна у свом Лисабону и са 4:1 надиграла другог представника Холандије ПСВ, а побједника није било само у Кијеву гдје је Брага извукла 1:1 са Динамом, који је последњих пола сата играо са 10 играча.

Реванш мечеви играју се за седам дана. Једини српски фудбалер који је био у протоколу на ова четири меча је играч ПСВ-а Јагош Вуковић који је са клупе посматрао дебакл "филипсоваца" на "Лушу".

Бенфика – ПСВ 4:1 (2:0)

Бенфика је кренула изузетно офанзивно против ПСВ-а и прву шансу створила је у 6. минуту када је сјајни Аргентинац Хавијер Савиола шутирао из окрета лијевом ногом, али је погодио само стативу.

Велика иницијатива и неколико пропуштених шанси коначно су се исплатили Бенфики у 37. минуту када је после одличне акције Коентраа и Гаитана, лопта дошла до Пабла Аимара који ју је са 10ак метара закуцао иза леђа немоћног Исаксона.

У самој завршници полувремена Бенфика је дуплирала предност. Поново су Португалци пробили по лијевој страни, уз много среће Коентрао је прошао чувара и ушао у казнени где је лопту гурнуо у средину, а Едуардо Салвио сјајним потезом петом затресао мрежу.

Потоп ПСВ-а настављен је у другом полувремену, а побједу и скоро обезбијеђен пласман у полуфинале Бенфики је донио сјајни Салвио. Везни играч је добио лопту на лијевој страни терена, ушао је у казнени где је прво добио физички дуел против Питерса, да би онда сјајним дриблингом избацио Марсела те шутем по земљи послао лопту у даљи угао поред Исаксона.

Тек тада је ПСВ преузео иницијативу на терену, кренуо ка голу Роберта, који им је десет минута пре краја поклонио гол. Само десетак секунди пошто је ушао у игри, Закарија Лабијад је искористио лошу интервенцију голмана Бенфике после шута Ленса са лијеве стране и убацио лопту у мрежу.

У завршници овог узбудљивог меча мрежу је коначно затресао и Хавијер Савиола и тако олакшао посао свом тиму пред реванш у Ајндховену.

Порто – Спартак 5:1 (1:0)

У истом тренутку када је погодио Аимар, повео је и Порто на "Драгау" против Спартака. Алваро Переира је центрирао, а сјајни Колумбијац Радамел Фалкао главом постигао свој осми погодак у такмичењу и донио предност новом шампиону Португала који је дјеловао неубједљиво у првих 40 минута меча.

После водећег гола Порто је потпуно доминирао тереном и предност дуплирао у 65. минуту. Фалкао је сјајно грудима спустио лопту Варели који је лијепим ударцем савладао Дикана за 2:0.

Само пет минута касније Порто је водио 3:0 јер је Маикон после корнера Мутиња са прве стативе главом лопту послао иза леђа Дикана. Међутим, већ у првом следећем нападу Спартак је постигао битан гол у гостима. Кирил Камбаров је пробио одбрану домаћина по лијевој страни и лагано лопту пребацио преко Елтона.

То ипак није зауставило казнену експедицију са "Драгаа" јер су у последњих пет минута Фалкао још два пута савладао Дикана и завршио посао за Порто.

Виљареал – Твенте 5:1 (3:0)

У једином дуелу без португалских тимова ВИљареал је у 21. минуту повео против шампиона Холандије Твентеа. Очајно је реаговала гостујућа одбрана, а Карлос Марчена је после асистенције Валера савалдао Михајлова.

У самом финишу полувремена Виљареал је завршио посао у овом мечу. Само 120 секунди требало је "жутој подморници" да поведе 3:0. Прво је у 43. минуту Казорла је сјајно проиграо Валера који је лопту гурнуо испод Михајлова. Два минута касније Визгерхоф је лоше реаговао у свом казненом, Бразилац Нилмар је окренуо Дагласа и лагано затресао мрежу.

Ни Виљареал се није задовољио на сјајном представом из првих 45 минута па је већ у 55. минуту било 4:0 после сјајног гола Ђузепеа Росија који је са девет погодака поново први стријелац Лиге Европе.

Сјајни нападачки тандем шпанског представника приредио је "петарду" гостима десет минута прије краја. Италијан Роси је сјајно проиграо Бразилца Нилмара који је искористио нову лошу интервенцију Дагласа и постигао свој други гол на мечу.

У последњим тренуцима меча гости су постигли почасан погодак јер је Марк Јанко главом савладао Дијега Лопеса.

Динамо – Брага 1:1 (1:1)

Први гол у четвртфиналу постигао је Динамо који је у 6. минуту повео против Браге голом Андреја Јермоленка који је главом савладао Артура после центаршута Гусева са десне стране.

Није дуго трајала предност Украјинаца јер је Брага изједначила већ у 11. минуту. Уго Вијана је извео корнер, а лопту која је ишла по земљи са четири метра у свој гол је убацио Хрват Огњен Вукојевић.

Динамо је у другом полувремену кренуо још офанзивније, Кравеца је у нападу замијенио искусни Андреј Шевченко, који је пак само одмогао свом тиму. Он је за мање од десет минута добио два жута картона и у 63. минуту напустио терен стадиона "Валери Лобановски" у Кијеву.