Летјелица принудно слетјела на кров реактора

Беспилотна летјелица, која је требало да измјери радиоактивност изнад нуклеарне електране Фукушима Даићи која је тешко оштећена у разорном земљотресу и цунамију, морала је да принудно слети на кров једног од реактора. Како је саопштио енергетски концерн у чијем је власништву нуклеарка, беспилотна летјелица над којом је изгубљена контрола принудним слијетањем није нанијела никакву штету. […]

Петак, јун 24, 2011 / 12:16

Беспилотна летјелица, која је требало да измјери радиоактивност изнад нуклеарне електране Фукушима Даићи која је тешко оштећена у разорном земљотресу и цунамију, морала је да принудно слети на кров једног од реактора.

Како је саопштио енергетски концерн у чијем је власништву нуклеарка, беспилотна летјелица над којом је изгубљена контрола принудним слијетањем није нанијела никакву штету.

Над реактором 2 нуклераке Фукишима Даићи се не види нити пожар, нити дим, наведено је у саопштењу.

Јапан је 11. марта погодио земљотрес јачине од 9 степени Рихтера, а затим је сјевер земље погодио цунами од око 14 метара висине. Више од 23.000 људи је погинуло или нестало.

Земљотрес и цунами изазвали су тешка оштећења на нуклеарној електрани Фукушима Даићи, из које од тада истиче радиоактивни материјал.



Оставите одговор