ЛЕ: Базел је бројао до три, а Валенсија до пет

Фудбалери Бенфике, Валенсије, Јувентуса и Севиље пласирали су се у полуфинале Лиге Европе. Најузбудљивије је било на Местаљи, гдје је Валенсија надокнадила 0:3 из првог меча и славила је послије продужетка са 5:0, уз хет-трик Пака, пише Б92. Послије побједе 1:0 у Холандији, Бенфика је код куће савладала АЗ Алкмар 2:0, а Јувентус је тријумфом […]

петак, април 11, 2014 / 09:25

Фудбалери Бенфике, Валенсије, Јувентуса и Севиље пласирали су се у полуфинале Лиге Европе.

Најузбудљивије је било на Местаљи, гдје је Валенсија надокнадила 0:3 из првог меча и славила је послије продужетка са 5:0, уз хет-трик Пака, пише Б92.

Послије побједе 1:0 у Холандији, Бенфика је код куће савладала АЗ Алкмар 2:0, а Јувентус је тријумфом над Лионом код куће 2:1 надградио побједу из Француске. Послије пораза од 1:0 у гостима, Севиља је побиједила Порто са 4:1 у Андалузији.

Љубомир Фејса и Миралем Сулејмани били су у првој постави Бенфике, Фејсу је замијенио Перес у 64. минуту, а шест минута касније Лазар Марковић ушао је умјесто Сулејманија. Филип Ђуричић пресједио је цијели меч на клупи, а Немања Гудељ је за АЗ био на терену свих 90 минута. Милан Бишевац био је на клупи Лиона.

У најдраматичнијем четвртфиналу Базел је без већих потешкоћа одбијао налете Валенсије, али са два гола у финишу првог полувремена ’Слијепи мишеви’ су наговијестили чудо.

Пако је у 70. минуту повисио на 3:0 својим другим голом, Базел је у року од четири минута крајем првог продужетка остао без двојице искључених играча, а Валенсија је то искористила и преко Пака и Берната дошла је до убједљивих 5:0.

Бенфика је лако прошла АЗ – код оба гола Салвио је био асистент, а Родриго стријелац, док гости из Холандије првих сат времена нису ни шутнули на гол тима из Лисабона.

Јувентус је добро почео голом маестралног Пирла из слободњака, али је Бријанд изједначио у 18. минуту. Пуних сат времена навијачи ’Старе даме’ су стрепели јер је још један гол доносио Лиону пролаз даље, али је Маркизио уз много среће и одбитак ријешио питање пролаза даље.

Севиља је ’блицкригом’ у првих пола сата обезбиједила пролаз – Порто је у наставку пријетио највише преко агилног Кварежме, било је неколико добрих шанси, али упркос играчу више (Коке искључен у 54. минуту) Португалци су тек у 92. минуту дошли до гола за 4:1.