Ковачевић оптимистичан гледе нафте и гаса
Ресорна министарства Република Српске и Србије ће, у сарадњи са "Србијагасом" из Новог Сада и "Гас прометом" са Пала, у року од 30 дана, још једном анализирати ситуацију и предложити начин рјешавања имовинско-правних односа између ових предузећа – рекао је министар индустрије, енергетике и рударства Српске Жељко Ковачевић. Ковачевић је на данашњем састанку упознао министрицу […]

Ресорна министарства Република Српске и Србије ће, у сарадњи са "Србијагасом" из Новог Сада и "Гас прометом" са Пала, у року од 30 дана, још једном анализирати ситуацију и предложити начин рјешавања имовинско-правних односа између ових предузећа – рекао је министар индустрије, енергетике и рударства Српске Жељко Ковачевић.
Ковачевић је на данашњем састанку упознао министрицу енергетике, развоја и животне средине Србије Зорану Михајловић о досадашњим активностима које је ресорно министарство реализовало по питању рјешавања имовинско-правних односа између "Србијагаса" и "Гас промета" – саопштено је из Министарства индустрије, енергетике и рударства Српске.
Ковачевић је Михајловићеву и министра природних ресурса, рударства и просторног планирања Србије Милана Бачевића упознао о најважнијим пројектима који се односе на привлачење страних инвеститора и јачање њихове улоге у привреди Српске.
"На основу резултата истраживања нафте и гаса у Српској, које је презентовало предузеће `Јадран нафтагас` прошле седмице, можемо бити оптимистични" , рекао је Ковачевић.
Током састанка разговарано је о јачању сарадње ресорних министарстава кроз реализацију заједничких пројеката међу којима су најзначајнији пројекти везани за изградњу хидроелектрана на средњем дијелу тока ријеке Дрине.
"Динамика реализације активности предвиђених Споразумом о сарадњи у области енергетике није задовољавајућа и то, свакако, треба промијенити", нагласио је Ковачевић, те подсјетио да је у заједничком интересу да се коришћење хидропотенцијала ријеке Дрине у њеном средњем дијелу заједнички реализује са квалитетним стратешким партнером.
Он је рекао да је исказани интерес Републике Италије, односно инвеститора из Италије, за улагања у овом дијелу региона шанса коју требају искористи обје владе, али и електропривреде Србије и Републике Српске.
Ковачевић и Бачић исказали су интерес за унапређење сарадње у области намјенске индустрије, наводи се у саопштењу.
Ресорни министри су потврдили спремност за реализацију заједничких пројеката у енергетском сектору, али и спремност да, кроз размјену искустава, допринесу квалитетнијем функционисању предузећа и институције из своје ресорне надлежности.
„Ковачевић оптимистичан ГЛЕДЕ нафте и гаса“.
А шта то ГЛЕДЕ? Гледају?
Има ли ико да ми објасни шта значи ова стара „српска“ ријеч ГЛЕДЕ?
Glede je riječ iz slovenačkog jezika koju se nekritički uzeli Hrvati u svoj riječnik kako bi se razlikovali od Srba koji upotrebljavaju nezgrapnu „u pogledu“.B-)
ГЛЕДЕ, а још ћирилични текст!
Осим „ГЛЕДЕ“ и нема ништа више ПРИЈЕМЧИВО у овом тексту.:P
Al’ zato ima prijepornih navodaB-)
Ovaj tzv. ministar je više nego dostojan svake sprdnje. On je paradigma poltrona bez mozga, lažnog akademca falsifikatora i beskorisne štetočine koja preživljava pregrizajući kablove.
Lijep pozdrav