Костарика шокирала Уругвај

Фудбалери Костарике направили су прво изненађење на Мундијалу, савладали су Уругвај 3:1 после великог преокрета. Уруси су очајно одиграли у Форталези, али су ипак први стигли до гола, у 24. минуту Единсон Кавани је реализовао пенал који је изнудио Дијего Годин. То је било све што су урадили на стадиону Кастелао, јер је Костарика у […]

недеља, јун 15, 2014 / 00:01

Фудбалери Костарике направили су прво изненађење на Мундијалу, савладали су Уругвај 3:1 после великог преокрета.

Уруси су очајно одиграли у Форталези, али су ипак први стигли до гола, у 24. минуту Единсон Кавани је реализовао пенал који је изнудио Дијего Годин.

То је било све што су урадили на стадиону Кастелао, јер је Костарика у наставку меча одржала фудбалску лекцију ривалу те головима Кембела, Дуартеа (из офсајда) и Урење остварила велику побједу.

Ово је прва побједа Костарике на Мундијалима после 12 година, а трећи узастопни пораз Уругваја који је био четврти прије четири године у Јужној Африци.

Овај меч је показао да је Уругвај просјечан тим без Луиса Суареса у екипи, па је Оскар Табарес очигледно направио катастрофалну грешку што је одлучио да га одмара за дуеле са Енглеском и Италијом.

С друге стране, бриљирао је Џоел Кембел који је голом, асистенцијом, скоро беспрекорним додавањима и неколико одузетим лоптама био играч меча.

Меч у Форталези је почео слабом игром два тима, без конкретних акција, да би у 21. минуту искусни дефанзивац Костарике Дијас наравио велику грешку и загрчио Дијега Година у казненом простору, па је Уругвај добио пенал.

Единсон Кавани није пропустио ову шансу, прецизним и снажним ударцем је лако савладао Наваса, иако је голман Костарике прочитао његову намјеру.

У наставку полувремена Костарика је имала нешто више од игре, али осим неколико покушаја са дистанце, укључујући и добар покушај Кембела, није озбиљније угрозила Муслеру.

У другом полувремену Костариканци су наставили да ‘гину’ на терену, константно су пријетили голу Уругваја и онда у три минута стигли до преокрета.

Прво је у 54. млади Џоел Кембел искористио сјајан центаршут са десне стране и неопрезност штопера Уругваја, па је рутински са десетак метара савладао Муслеру.

Само три минуте касније Костарика постиже нови гол за 2:1. Болањос је убацио из слободног ударца, судије из Њемачке нису видјеле да је Дуарте био у офсајду, а овај главом погодио даљи угао.

Услиједио је жестог притисак Уруса, три корнера у низу, неколико тешких минута за Костарику и покушаја Каванија, али Навас није озбиљније угрожен.

А онда, шест минута прије краја Костарика рјешава меч. Маркос Урења, нападач Краснодара, који је минут раније замијенио Руиса, користи сјајан пас Кембела и из првог контакта с лоптом постиже гол за 3:1.