Копа Америка: Перу освојио треће мјесто

У мечу за треће мјесто Перу побједио Венецуелу, која је од 58. минута играла са играчем мање – 4:1. Перуанци, иначе двоструки освајачи трофеја, седми пут су освојили треће мјесто на "Копа Амеика" (два пута били на деоби трећег мјеста). У суботу увече у Ла Плати у борби за бронзу савладали су Венецуелу – 4:1 […]

недеља, јул 24, 2011 / 09:30

У мечу за треће мјесто Перу побједио Венецуелу, која је од 58. минута играла са играчем мање – 4:1.

Перуанци, иначе двоструки освајачи трофеја, седми пут су освојили треће мјесто на "Копа Амеика" (два пута били на деоби трећег мјеста). У суботу увече у Ла Плати у борби за бронзу савладали су Венецуелу – 4:1 (1:0).

Први гол за Перу постигао је Вилијам Кироке у 41. минуту, а онда је уследио рафал Паола Герера у 64, 89. и 93. минуту. Једини стријелац за Венецуелу био је Хуан Аранго у 79.

Венецуела је у 58. минуту остала без искљученог Томаса Ринкона, а само шест минута касније Гереро је започео серију повисивши на 2:0.

Ипак, Венецуеланци се нису предавали, нападали су и успјели да смање на 1:2. Преостало им је више од десет минута да покушају да изједначе.

Умјесто тога, нападач Хамбургера је још два пута био прецизан у тренуцима када се противник у потпуности отворио. Гереро је тако на "Копа Америка 2011" постигао пет голова и истакао најозбиљнију кандидатуру да буде најбољи стријелац турнира.

Уругвајац Луис Суарез може да га стигне ако у финалу против Парагваја постигне два гола, а чак и престигне ако три пута затресе мрежу…

Пласманом у полуфинале Венецуела је оставрила највећи успјех у историји.