Копа Америка: Колумбији прво мјесто у групи

Радамел Фалкао са два гола у првих пола сата обезбиједио побједу над Боливијом (2:0) и прво место у А групи. Репрезентација Колумбије освојила је своју групу са две побједе и једним ремијем, без примљеног поготка. Нападач Портоа, који се налази на мети Челсија, довео је Колумбијце у вођство у 15. минуту, да би већ у […]

понедељак, јул 11, 2011 / 09:12

Радамел Фалкао са два гола у првих пола сата обезбиједио побједу над Боливијом (2:0) и прво место у А групи.

Репрезентација Колумбије освојила је своју групу са две побједе и једним ремијем, без примљеног поготка.

Нападач Портоа, који се налази на мети Челсија, довео је Колумбијце у вођство у 15. минуту, да би већ у 29. са "бијеле тачке" поставио коначан резултат.

У ноћи између понедељка и уторка на распореду је меч Аргентина – Костарика, у којем домаћин Купа Америке мора да побиједи како би осигурао мјесто у четвртфиналу.

Ако "гаучоси" упишу и трећи реми, мораће да чекају расплет у преостале две групе и моле се за срећу.

Међу осам најбољих наћи ће се по двије најбоље селекције из три групе, као и најбоље двије трећепласиране.

У групи А је Колумбија сакупила седам бодова, Костарика три, Аргентина два, док се Боливија враћа кући са једним бодом (1:1 са Аргентином на отварању).