22:13 Најгори: Два деветнаестогодишњака из Белгије ухапшени због кријумчарења мрава18:41 Док се у Украјини хладно ратује, Запад се спрема за повратак на руско тржиште14:21 Џендерлуци из Небеске Србије: Први пут на једном лету, сво особље у авиону биле жене14:17 Лавров: У Сумију смо гађали састанак војних званичника НАТО и режима у Кијеву14:11 Кошарац о високој политици: Русија не утиче малигно, већ ЕУ и бивша америчка администрација13:35 Горан Петронијевић: Неко из Хашког Механизма треба провјерити Караџићево стање у затвору13:32 Ухапшени двадесетчетворогодишњаци у Брчком: Пуцали, па оптужени за покушај убиства13:27 Вашингтон и Брисел сада мало ипак преговарају о тарифама и, кажу, добро им иде18:12 Илон Маск против Опен АИ: У име човјечанства или личног профита?16:09 Киргиски пуковник: НАТО не може да замјени Русију у бившим републикама СССР

Комшић чита Фронтал.РС и (наравно) дјелује супротно од нашег тражења

У нашем тексту од 14.02.2022. године, примјетили смо како је муслимански члан Предсједништва БиХ, Жељко Комшић, два пута честитао предсједнику Савезне Републике Њемачке Франк-Валтеру Штајнмајеру на поновном избору, а Вучићу ниједном.

четвртак, фебруар 17, 2022 / 09:38

Била је то редовна примједба редакције која прати шта се дешава у трочланом колективном органу државне заједнице са сједиштем у Сарајеву, на коју је предсједник Демократске фронте (и ничега другог) урадио потпуно супротно од очекиваног.

Дакако, очекиваног ако вам је стало до нормализације односа и одрживог мира у региону и међу завађеним народима бивше Југославије.

Умјесто тога, Комшић шаље честитку у НАРКО-нато штацију која има администрацију у Приштини и то намјерно два дана прије – на Сретење. Учинио је да уциљано погорпша односе на Дан државности Републике Србије, чији је Косово и Метохија саставни дио не само по Резолуцији 1244 Уједињених нација, него и по одлуци тог истог предсједништва из 2020. године. Тада је стављена тачка на то да је Приштина дио Србије што се Сарајева тиче.

Иступање из тога, у намјерној провокацији половине државног савеза на чијем се челу Комшић налази нелегитимно у име Хрвата, потпуно руши било какву будућност "унитарне БиХ". Потези људи као што је Љиљан Комшић, српски народ у БиХ (а посебно у Ефбиху) подсјећају зашто је животно важно постојање Републике Српске.

Велика је срећа, као и у случају безакоња Валентина Инцка, да су из Српске ово осудили и власт и опозиција.

Не само да је Љиљан Комшић намјерно изоставио Београд са листе честитки, већ је плански провоцирао. Не само Србију, већ читав српски народ – понижавајући установе те тобожње "суверене и недјељиве" БиХ, због које је у рату убијао на страни муслимана, покушавајући да становништву Републике Српске направи оно што је Хрватска мимо резолуција УН учинила за народ Републике Српске Крајине – да нас све протјера. Ако је и због изборне године, превише је.

Амерички државни медиј Слободна Европа, овако је извјестио о мржњом и конфликтном политиком мотивисаном потезу Жељка Комшића, што најбоље говори о његовим менторима, хендлерима и спонзорима:

Медиј Владе САД не види ништа лоше у провоцирању Србије и Срба

(Фронтал.РС се ограђује од формулације којом се титулира јужна покрајина Србије, те облике остављамо у циљу аутентичног преношења ставова америчке администрације, односно њиховог сервиса за оглашавање)

Предсједавајући Предсједништва Босне и Херцеговине (БиХ) Жељко Комшић упутио је честитку предсједници Косова Вјоси Османи, поводом Дана независности Републике Косово који се обиљежава 17. фебруара.

Комшић је у честитки навео да БиХ и Република Косово дијеле заједничке стратешке вањскополитичке приоритете, односно чланство у НАТО-у и Европској унији (ЕУ).

Како је навео, до тог циља могу стићи само заједно и у сарадњи са партнерима који дијеле исте вриједности.

"Охрабрени и обрадовани унапријеђењем односа између двије пријатељске државе, увјерени смо да ће пут економске, политичке и сваке друге сарадње и пријатељских односа између БиХ и Републике Косово у скоријој будућности бити од нарочитог значаја за грађане наших држава.

Косово је прогласило независност од Србије 17. фебруара 2008. године. БиХ је уз Србију једина земља у регији која није признала независност те земље.

Предсједништво БиХ, задужено за вањску политику, о том питању је гласало први пут средином септембра 2020. године. Члан Предсједништва БиХ Милорад Додик тада је гласао против признавања Косова, док су друга два члана, Жељко Комшић и Шефик Џаферовић гласали за.

Босна и Херцеговина признала је пасош Републике Косово као важећи документ, но грађанима Косова за улазак у БиХ потребна је виза.

Косово је 2014. године Босни и Херцеговини увело реципрочне мјере на визни режим, јер БиХ не одустаје од укидања виза за грађане Косова.



Оставите одговор