10:07 Прави пријатељ: Лукашенко обећао помоћи Српску, а ми му шаљемо Сребренку Голић10:04 И да га нису употријебили, и да јесу, ово је дно: Вучевић пише Венсу да се САД укључе у истрагу око звучног топа10:00 Пољски министар одбране поздравља разговоре Путин-Трамп као први корак у правом смијеру17:41 Гогановић са Ефбиховцима и Натовцима каже да је потребно да се млади мотивишу да им се придруже17:37 Дачић показао звучни топ и рекао да га МУП Србије није користио на протесту у суботу17:32 Сипа јуче хапси по Српској, Додик данас каже да то раде по измишљеним законима17:29 Директор Хеликоптерског сервиса РС, демантовао да је Стевандић прешао из Србије хеликоптером17:27 Суд досудио скоро шест милиона евра за оштећене приликом масакра у ОШ Владислав Рибникар Београд17:20 Трамп разговарао са Зеленским, о оном што је причао са Путином17:16 Швајцарска скупштина, против слања додатне помоћи режиму у Кијеву

Кина најчешће одредиште директних страних инвестиција

Народна Република Кина је у првој половини 2012. претекла Сједињене Америчке Државе и постала највећи свјетски прималац директних страних инвестиција (ДСИ), саопштено је из Конференције Уједињених нација о трговини и развоју (УНЦТАД). У најновијем УНЦТАД-овом извјештају о свјетским инвестиционим трендовима,” у првих шест мјесеци ове године, Кина је привукла 59,1 милијарду долара у ДСИ, док […]

петак, октобар 26, 2012 / 07:47

Народна Република Кина је у првој половини 2012. претекла Сједињене Америчке Државе и постала највећи свјетски прималац директних страних инвестиција (ДСИ), саопштено је из Конференције Уједињених нација о трговини и развоју (УНЦТАД).

У најновијем УНЦТАД-овом извјештају о свјетским инвестиционим трендовима,” у првих шест мјесеци ове године, Кина је привукла 59,1 милијарду долара у ДСИ, док су САД привукле 57,4 милијарде долара”, при чему је та разлика мања од двије милијарде долара.

Кинески лист „Чајна дејли” је, међутим, поставио питање: колико дуго би друга највећа свјетска економија могла задржати примат?

Џан Сјаонинг, директор Одјељења за инвестиције и предузећа при УНЦТАД, указао је да је такав резултат „највише посљедица пада прилива ДСИ у Сједињене Америчке Државе од 39,2 одсто, у поређењу са тропроцентним падом у Кини”.

Поједини западни економисти и новинари сматрају да је водећа позиција НР Кине у ДСИ само последица срећних околности, као и да ће САД ускоро повратити мјесто број један.



Оставите одговор