Кина: Фонд за снимање кинеско-америчких филмова

Кинеска влада основала је фонд за суфинансирање филмова које ће домаћа индустрија снимати у сарадњи са америчком. Јанг Бутинг, бивши предсjедник једног од два државна филмска дистрибутера изјавио је на конференцији у Лос Анђелесу да Кина жели да снима филмове који би били прикладни како за домаће тако и свјетско тржиште. Америчке филмске компаније настоје […]

Четвртак, март 8, 2012 / 16:54

Кинеска влада основала је фонд за суфинансирање филмова које ће домаћа индустрија снимати у сарадњи са америчком.

Јанг Бутинг, бивши предсjедник једног од два државна филмска дистрибутера изјавио је на конференцији у Лос Анђелесу да Кина жели да снима филмове који би били прикладни како за домаће тако и свјетско тржиште.

Америчке филмске компаније настоје да остваре сарадњу на што ширем подручју Кине, у којој је зарада од продаје карата порасла за трећину – на две милијарде долара.

Сјеверноамеричко филмско тржиште је већ двије године у паду.

Прије неколико седмица потпредсједник Кине Сји Јипинг најавио је да ће његова земља донијети прописе на основу којих ће страни филмови постати доступнији домаћим гледаоцима.



Оставите одговор