Камерон скратио посјету Африци због афере са прислушкивањем

Британски премијер Дејвид Камерон скратио је посјету Африци како би се вратио у Велику Британију и преузео водећу улогу у истрази око скандала са прислушкивањем телефона познатих личности и породица жртава терористичких напада због којег је оставку поднио шеф полиције у Лондону Сер Пол Стивенсон. Британски дневник "Гардијан" наводи је Камерон преполовио посјету са четири […]

понедељак, јул 18, 2011 / 09:26

Британски премијер Дејвид Камерон скратио је посјету Африци како би се вратио у Велику Британију и преузео водећу улогу у истрази око скандала са прислушкивањем телефона познатих личности и породица жртава терористичких напада због којег је оставку поднио шеф полиције у Лондону Сер Пол Стивенсон.

Британски дневник "Гардијан" наводи је Камерон преполовио посјету са четири дана на два, те да ће само посјетити Јужноафричку Републику и Нигерију.

Према писању листа, отказани су планови за посјету Судану и Руанди.

"Гардијан" пише да ће се Камерон сутра вратити у Британију.

Други британски дневник "Фајненшел тајмс" истиче да се Камерон вратио из посјете Африци како би избјегао критике да је изван земље у тренутку док траје скандал.

Стивенсон је нешто раније поднио оставку јер се суочавао са критикама да је ангажовао бившег уредника таблоида "Њуз оф д ворлд" Нила Волиса, којег је полиција испитала у вези скандала", као свог савјетника.

Он је нагласио да се из скандала требају извући поуке, али да он одлази са своје функције нетакнутог интегритета.

Стивенсон је истакао да није имао никакве информације о обиму скандала око прислушкивања телефона.

Најтиражнији британски таблоид "Њуз ов д ворлд" опростио се 10. јула од својих читалаца поруком на насловној страни "Хвала и збогом", након скандала о прислушкивању телефона познатих личности и породица војника погинулих у Авганистану, које су вршили новинари овог таблоида.

Таблоид је у власништву Аустралијанца Руперта Мардока.

Таблоид је оптужен за прислушкивање телефона жртава злочина, славних личности и политичара. Полиција је идентификовала 4 000 могућих прислишкиваних бројева.



Оставите одговор