Јуниори Србије прваци свијета у ватерполу!

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије освојила је титулу првака свјета, пошто је у финалу у Волосу у Грчкој побједила селекцију Шпаније резултатом 9:6 (2:0, 2:2, 3:3, 2:1). У изванредној утакмици, млади српски ватерполисти су од првог минута заиграли веома агресивно и дошли до предности, коју до краја нису испуштали. На тај начин су наши јуниори надмашили […]

понедељак, септембар 5, 2011 / 16:45

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије освојила је титулу првака свјета, пошто је у финалу у Волосу у Грчкој побједила селекцију Шпаније резултатом 9:6 (2:0, 2:2, 3:3, 2:1).

У изванредној утакмици, млади српски ватерполисти су од првог минута заиграли веома агресивно и дошли до предности, коју до краја нису испуштали.

На тај начин су наши јуниори надмашили учинак са претходног шампионата свијета у Шибенику, када су освојили бронзану медаљу.

У исто вријеме, репрезентација Србије се реванширала Шпанији за пораз у групној фази такмичења.

Поред пораза од Шпаније, Србија је у групи била боља од Јужне Африке, Мексика и САД. У осмини финала побјеђена је Француска, у четвртфиналу Хрватска и у полуфиналу сјајна Грчка, која је освојила треће мјесто победивши Аустралију.

Чувар мреже нашег националног тима Димитрије Ристичевић је проглашен за најбољег голмана шампионата.

Голове су постигли Дедовић и Шапоњић по 3, Вуксановић 2 и Матовић.

„Поносан сам што сам водио ове момке, били су сјајни. Најважније је што смо све време дисали као један и када није ишло. Било је грешака, али овај састав може много да уради. Против Шпаније смо мало компликовали у последњој четвртини, али се све добро завршило”, рекао је селектор нашег тима Гејан Станојевић.

Српски ватерполо је на репрезентативној сцени ове сезоне освојио сребро на Свјетском првенству у Шангају и злато у Свјетској лиги у сениорској конкуренцији, злато на Универзијади у Шенжену и сада у Волосу.

Последњи испит ће бити у Ријеци на јуниорском шампионату Европе од 11. до 18. септембра.