Још увек ништа од Топ 16, пораз Партизана у Белгији

Кошаркаши Партизана нису успјели да искористе прву меч лопту за пролазак у Топ 16 Евролиге пошто су у 8. колу елитног такмичења поражени на гостовању Шарлроа – 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18) . Српски шампион је споро ушао у меч и након уводних 2:7 и 6:11 коначно је пронашао ритам који је у том тренутку […]

четвртак, децембар 8, 2011 / 21:57

Кошаркаши Партизана нису успјели да искористе прву меч лопту за пролазак у Топ 16 Евролиге пошто су у 8. колу елитног такмичења поражени на гостовању Шарлроа – 84:79 (13:18, 24:20, 32:23, 15:18) .

Српски шампион је споро ушао у меч и након уводних 2:7 и 6:11 коначно је пронашао ритам који је у том тренутку диктирао Мирослав Радуљица. Центар Партизана је постигао шест поена и био је најзаслужнији за вођство на крају прве четвртине од 18:13.

Црно-бели су потпуно зауставили првог стријелца Белгијанаца Демонда Малета и тројком Душана Кецмана одлијепили су се на 26:17, а нови лаки поени Милосављевића из полагања одвели су Партизан на двоцифрених 28:17.

Ипак, од тог тренутка Малет се потпуно разиграо и до одласка у свлачионицу је успио да постигне чак 14 поена и врати Шарлроа на само пола коша заостатка – 38:37.

Најбољи стријелац Белгијанаца је тројком затворио прво полувријеме, а на исти начин је деловао на старту другог дијела игре (40:38). Мини серија је продужена на 44:38, међутим, у тим тренуцима се разиграо Ејси Ло који је практично сам одржавао Партизан у игри (48:49).

Радуљица је веома рано постао оптерећен личним грешкама и његовим изласком поклопила се серија Белгијанаца који су се до краја треће четвртине одлијепили на 69:61, захваљујући тројки Кристофера Хила двије секунде прије краја дионице.

Експресан је био одговор Партизана, за само 90 секунди последње четвртине су се вратили на 69:67, али техничка грешка Радуљице означила је крај меча за центра црно-белих.

Рашко Катић је преузео одговорност у следећим нападима српског шампиона, вратио им предност од 73:72, али поново је Шарлроа имала спреман одговор преко Кристофера Хила који је постигао нову важну тројку, и то уз фаул – 73:78.

Срљали су ривали на обе стране, напади оба тима су били брзоплети па се у последња два минута ушло са предношћу домаћина од 79:77. Рано је ушао Партизан у бонус, омогућио лаке поене Шарлроа, а при резултату 83:79, Кристофер Хил је промашио тројку из угла, Ло повукао контру и у одсутном тренутку се оклизнуо омогућивши нови напад домаћину.

Фаул је касно направљен, на 11 секунди до краја, па је Шарлроа успјела да потврди тријумф са линије слободних бацања који јој је први на домаћем терену у досадашњој фази Евролиге.