Ивана Шпановић трећа на Свјетском првенству!

Српска атлетичарка Ивана Шпановић освојила је бронзану медаљу у скоку у даљ на Свјетском првенству Москви. То је прва медаља за Србију на шампионатима свијета. Шпановићева је забиљежила резултат од шест метара и 82 центиметра, уједно лични и национални рекорд. Златну медаљу освојила је Американка Бритни Рис резултаатом 7.01 метара, док је сребро припало Блесинг […]

недеља, август 11, 2013 / 18:23

Српска атлетичарка Ивана Шпановић освојила је бронзану медаљу у скоку у даљ на Свјетском првенству Москви.

То је прва медаља за Србију на шампионатима свијета. Шпановићева је забиљежила резултат од шест метара и 82 центиметра, уједно лични и национални рекорд.

Златну медаљу освојила је Американка Бритни Рис резултаатом 7.01 метара, док је сребро припало Блесинг Окагбаре из Нигерије која је скочила 6.99 метара.

Домаћа фавориткиња Дарија Клишина заузела је тек шесто место скоком 6.76 метара.

23-годишња Шпановићева је мјесто на Свјетском првенству у Москви изборила као шампионка Балкана. Њени резултати добијају још више на значају с обзиром да је само три недеље пред почетак Балканских игара превазишла велике здравствене проблеме.

Вратила сам дуг

Репрезентативка Србије у атлетици Ивана Шпановић изјавила је да је све вријеме вјеровала у успијех.

Она је додала да је освајањем бронзане медаље на Свјетском првенству у Москви на најбољи начин вратила Србији оно што је она уложила у њу.

"Дошао је и мој дан. Ово је историја. Моја земља је много уложила у мене, и ја сам јој то данас вратила на најбољи могући начин. Веровала сам све време у успех. Хвала свима на подршци", рекла је рекордерка Србије у скоку у даљ.