Исланд срушио Холандију, Белгија БиХ

Фудбалери Азербејџана и Хрватске ремизирали су без голова у квалификацијама за Европско првенство, а исходу меча у Бакуу заслужено су се радовали домаћини. Холандија је после пораза од Исланда са 0:1, у мечу који је судио наш Милорад Мажић, све даље од шампионата, док је Италија једва савладала Малту са 1:0. Велс и Белгија наставили […]

петак, септембар 4, 2015 / 09:21

Фудбалери Азербејџана и Хрватске ремизирали су без голова у квалификацијама за Европско првенство, а исходу меча у Бакуу заслужено су се радовали домаћини. Холандија је после пораза од Исланда са 0:1, у мечу који је судио наш Милорад Мажић, све даље од шампионата, док је Италија једва савладала Малту са 1:0. Велс и Белгија наставили су тандему да грабе ка ЕУРО2016.

Азербејџанцима је самопоуздање поправио нови селектор Роберт Просинечки, откад је преузео екипу, победио је Малту и откинуо бод Норвежанима, што је учинио и против Хрватске.

Ако је неко добро знао квалитете Хрватске, то је био Просинечки, био је својевремено и члан стручног штаба док је Славен Билић водио тим, а сада је одолео и освојио велики бод.

Дисциплиновано су играли Азербејџанци, трудивши се да своде грешке на минимум, а за шансама ће жалити Ковачић, Манџукић и Пјаца.

Могло би се рећи да су се Холанђани обрукали поразом код куће од Исланда, али не и када се види стање на табели групе А у којој је први управо Исланд и налази се на прагу историјског пласмана на ЕУРО2016.

Први од два тренутка одлуке одиграо се у 33. минуту када је наш судија Мажић искључио Бруна Мартинс-Индија. Дефанзивац "лала" је био нешто грубљи и у једном дуелу руком у главу ударио Сигторсона, што је на асистенцију помоћника Далибора Ђурђевића било за црвени картон.

Холанђани су углавном безопасно претили ударцима са дистанце и центаршутевима Мемфиса Депаја, да би у 51. минуту Ван дер Вил оборио Бјарнасона у свом казненом простору, па је Мажић оправдано досудио пенал. Сигуран са беле тачке био је Сигурдсон за 0:1 и велики тријумф Исланђана.

Италија је разочарала партијом против аутсајдера Малте, али се у свом препознатљивом стилу извукла и славила минималну победу. Стрелац јединог поготка био је Грацијано Пеле на асистенцију Кандреве у 69. минуту, те су "азури" и даље први у Х групи.

Велс и Белгија наставили су да тероришу ривале у групи Б и све су ближи пласману у Француску. Острвљани славе Герета Бејла који је у 82. минуту решио меч на Кипру, док је "ђаволи" головима Фелаинија, Де Брујнеа и Азара победили Босну и Херцеговину за коју је стрелац био Един Џеко.