Исланд приредио Брегзит 2, а Италија избацила Шпанију

Фудбалери Исланда направили су највеће изненађење на Европском првенству у Француској, пошто су у Ници послије преокрета побиједили Енглеску са 2:1 у осмини финала такмичења.

уторак, јун 28, 2016 / 07:51

Исланд ће у четвртфиналу играти против домаћина Француске.

Фудбалска репрезентација Италије побиједила је Шпанију са 2:0 и пласирала се у четвртфинале шампионата Европе.

У репризи финала из 2012. године Италија је успјела да се освети Шпанцима и прође међу најбољих осам тимова у Европи.

Као што се и очекивало, није било много голова. Италија је још једном показала како се игра на резултат, постигла је гол на почетку и на крају утакмице и у борби за полуфинале ће играти против моћне Њемачке.

Италија је боље отворила дуел у Паризу, иако је Шпанија од старта имала иницијативу. Италијани су били много конкретнији, а до предности су стигли у 33. минуту када је Кјелини натрчао на одбитак и затресао мрежу.

У наставку меча Италија је искусно чувала резултат, а Шпанија је тек у посљедњих 20-ак минута заиграла како се очекивало. Ипак, Нолито, Пике, Рамос и Адуриз нису били прецизни, па је Грацијано Пеле у посљедњем минуту овјерио пролаз Италије у четвртфинале.