Интеркултурализам у Брчком

У Брчком је данас отворен десети Љетни камп Образовног центра за демократију и људска права, који представља јединствен сусрет младих из цијеле БиХ. Током пет дана, колико ће 310 ученика и наставника из 16 градова из БиХ, провести у Брчком предвиђене су радионице креиране према модулу "Интеркултурализам". У раду кампа учествују и представници националних мањина […]

четвртак, јун 30, 2011 / 09:36

У Брчком је данас отворен десети Љетни камп Образовног центра за демократију и људска права, који представља јединствен сусрет младих из цијеле БиХ.

Током пет дана, колико ће 310 ученика и наставника из 16 градова из БиХ, провести у Брчком предвиђене су радионице креиране према модулу "Интеркултурализам". У раду кампа учествују и представници националних мањина у БиХ.

На отварању уприличеном у Економској школи у Брчком, учесницима кампа обратио се замјеник шефа мисије америчке Амбасаде у БиХ Џонатан Мур, који је истакао да су БиХ потребне свјеже идеје попут ове које би помогле поновном успостављању толеранције и просперитета.

"Овај љетни камп је само један примјер, а има их више, како ваша земља треба више да улаже у омладину, укључујући и могућности за размјену идеја и остваривању више контаката међу младима. Рад ученика, наставника и кординатора Цивитаса свједочи да се дешава стварна промјена у образовању у БиХ", рекао је Мур.

Отаврање десетог јубиларног Цивитасовог љетњег кампа у Брчком поздравили су и представници Владе и Скупштине дистрикта.

Менаџерка за програм у Цивитасу Ивана Кешић је овом приликом нагласила да је основни циљ кампа повезати младе људе и помоћи им да овладају знањима о демократији, људским правима и интеркултурализму.



0 КОМЕНТАРА

  1. Боже, какав савремени комунизам… Само што га сада зову демократија… И опет имамо индоктринацију – само мало дискретнију верзију, ипак су људи данас боље информисани, па паковање захтијева већа улагања, како средстава тако и људи. Зато нам из земаља ЕУ доводе разне координаторе за ово и оно и високе представнике, а они долазе пуни ентузијазма да постану неко и нешто у некој тамо БиХ, јер у својим земљама обично нису нигдје приспјели.

Оставите одговор