Интер славио у дербију града Милана

Фудбалери Интера славили су у великом градском дербију против Милан у "гостима” са 1:0 у оквиру 18. кола италијанске Серије А. Једини стријелац на једном од највећих дербија на свијету био је Дијего Милито који је у 54. минуту искористио грешку Абате и постигао једини гол на мечу. Овим поразом, Милан је пропустио прилику да […]

понедељак, јануар 16, 2012 / 09:16

Фудбалери Интера славили су у великом градском дербију против Милан у "гостима” са 1:0 у оквиру 18. кола италијанске Серије А.

Једини стријелац на једном од највећих дербија на свијету био је Дијего Милито који је у 54. минуту искористио грешку Абате и постигао једини гол на мечу.

Овим поразом, Милан је пропустио прилику да се врати на прво мјесто на табели које сада заузима Јувентус. Стара дама има 38 бодова, један више од Милана и два више од Удинезеа.

Интер се овим тријумфом вратио у борби за титулу пошто је сада пети са 32 бода.

“Росонери” су током 90 минута великог дербија доминирали у посједу, али нису успјели да сломе одбрану црно-плавих. У тиму Интера није било Дејана Станковића, пошто је на тренингу задобио неугодну повреду Ахилове тетиве.