Игокеи на путу за Фиба Лигу шампиона стоје Румуни Душка Вујошевића

Кошаркаши Игокее из Александровца у првом колу квалификација за ФИБА Лигу шампиона играће против румунског Клужа који са клупе предводи некадашњи тренер Партизана Душко Вујошевић, одлучено је жријебом који је одржан данас у Швајцарској!

среда, 15 јула, 2020 / 12:18

„Игоси“ су су се налазили у трећем шеширу, те су били неповлашени, а за противника су могли да добију једног од ривала из другог шешира, гдје су се још налазили дански Бакен и бјелоруски Цмоки.

Прва утакмица одиграће се 15. септембра у дворани у Лакташима, док је реванш три дана касније у Румунији.

Уколико елиминишу Румуне, изабраници Драгана Бајића ће у другој рунди, која је заказана за 22. и 25. септембар, играти против успјешнијег из двомеча португалског Спортинга и швајцарског Фрибурга.

Ако и тад буду успјешни, избориће наступ у групној фази.

Парови првог кола квалификација:

Игокеа (БиХ) – Клуж (Румунија)

Балкан (Бугарска) – Цмоки (Бјелорусија)

Ираклис (Грчка) – Керавнос (Кипар)

Хапоел Тел Авив (Израел) – Бакен Берс (Данска)

Лондон Лајонс (Велика Британија) – Нептунас (Литванија)

Монс (Белгија) – Анвил (Пољска)

Дњипро (Украјина) – Донар Гронинген (Холандија)

Спортинг (Португал) – Фрибург (Швајцарска)

Парови другог кола квалификација:

Балкан/Цмоки – Лондон Лајонс/Нептунас

Игокеа/Клуж – Спортинг/Фрибург

Ираклис/Керавнос – Дњипро/Гронинген

Хапоел Тел Авив/Бакен Берс – Монс/Анвил

ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА – групна фаза

Група А

Иберостар Тенерифе (Шпанија)

Динамо Сасари (Италија)

Рига (Летонија)

Ритас (Литванија)

Стразбур (Француска)

Перистери (Грчка)

Галатасарај (Турска)

Хапоел Тел Авив (Израел)/Бакен Берс (Данска)/Монс (Белгија)/Анвил (Пољска).

Група Б

Нимбурк (Чешка)

Дижон (Француска)

Сомбатељи (Мађарска)

Старт (Пољска)

Нижњи Новгород (Русија)

Сарагоса (Шпанија)

Тофаш (Турска)

Ираклис (Грчка)/Керавнос (Кипар)/Дњипро (Украјина)/Гронинген (Холандија).

Група Ц

Хапоел Јерусалим (Израел)

Турк Телеком (Турска)

Хепи Каза Бриндизи (Италија)

Дарушафака (Турска)

Остенде (Белгија)

Сан Пабло Бургос (Шпанија)

Лимож (Француска)

Игокеа (БиХ)/Клуж (Румунија)/Спортинг (Португал)/Фрибург (Швајцарска).

Група Д

АЕК (Грчка)

Хапоел Холон (Израел),

Ретабет Билбао (Шпанија)

Фортитудо Болоња (Италија)

Бамберг (Њемачка),

Пинар Каршијака (Турска),

Шоле (Француска),

Балкан (Бугарска)/Цмоки Минск (Бјелорусија)/Лондон Лајонс (Велика Британија)/Нептунас (Литванија).



Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *