Игокеа продужила агонију Партизана

Побједа над Звездом у Пиониру, па шест пораза, па побједа и над Партизаном у Пиониру. Тако изгледа сезона Игокее у посљедњих мјесец и по дана. У недјељном дуелу са црно-бијелима, тим Драгана Бајића остварио је први тријумф од када се он вратио на клупу. Пред 2.500 посјетилаца хале Пионир, на челу са Вуком Радивојевићем, Александровчани […]

недеља, децембар 27, 2015 / 22:53

Побједа над Звездом у Пиониру, па шест пораза, па побједа и над Партизаном у Пиониру. Тако изгледа сезона Игокее у посљедњих мјесец и по дана.

У недјељном дуелу са црно-бијелима, тим Драгана Бајића остварио је први тријумф од када се он вратио на клупу. Пред 2.500 посјетилаца хале Пионир, на челу са Вуком Радивојевићем, Александровчани су побиједили домаћина на исти начин као и када су гостовали Звезди.

Губили су на полувремену, у трећој четвртини се вратили у игру и до финиша потпуно преузели контролу. Радивојевић је против црвено-бијелих убацио 18 поена и преломио меч, што је урадио и вечерас, уз чак 26 поена крај свог имена.

Партизан је изгубио по већ виђеном сценарију. Као и прошле недјеље, у дуелу са Мега Лексом, сјајно је почео утакмицу, контролисао ситуацију до полувремена, у трећој дионици стекао и двоцифрену предност… А, онда је стао.

У 22. минуту Партизан је водио 38:28, а у 37. на семафору је писало 56:66.

Искусни гости искористили су пружену прилику, стварали вођство поенима Криса Букера, Немање Пешаковића и Александра Ћапина, док је Партизану било потребно више од пет минута да у посљедњој четвртини погоди из игре.

Џамар Вилсон одржавао је наду црно-бијелих и држао домаћина у игри до претпосљедњег минута, када је са линије за слободна бацања исписао на семафору резултат 66:70. Испоставило се да је то био последњи трзај "Парног ваљка"…

У сљедећем нападу,Александар Ћапин покушао да "преломи" меч тројком, па је Иван Раденовић ухватио офанзивни скок и додао лопту Радивојевићу, који је егзекуцијом ставио тачку на још један пораз црно-бијелих.

"Била је ово јако битна утакмица за нас. Побиједили смо у врло тешкој ситуацији. Можда сте чули да нисам био задовољан стањем које је владало у екипи, неким тактичким стварима, а највише је психолошки тим био доста потонуо. Требало је доста труда и разговора да се тим врати у нормалу. Видјело се и у утакмици против Металца да то није личило ни на шта. Тако је било и за лаике, а наравно и за мене", рекао је Драган Бајић.

"Обавили смо послије тог меча разговоре са играчима, ја сам обавио неке анализе и јасно им ставио до знања да од тог момента крећемо у систем рада који ја практикујем од кад се бавим овим послом, а игром случаја се указало добрим. Радује ме што су у кратко вријеме показали добре реакције и што су све то показали вечерас"

Игокеа се тријумфом изједначила са црно-бијелима на диоби девете позиције табеле. И једни и други имају скор 6-11 и само побједу више од Сутјеске.