Игокеа побиједила Партизан у продужетку

Кошаркаши Игокее побиједили су Партизан резултатом 90:84, послије продужетка у петом колу АБА лиге.

субота, октобар 31, 2020 / 23:04

Послије 40 минута било 79:79, а Игокеа је везала четврти тријумф у АБА лиги након уводног пораза од Меге.

Сам почетак утакмице обиљежио је несвакидашњи догађај јер је тренер домаћих Драган Бајић искључен послије само једног минута и 31 секунде, што је једно од најбржих, ако не и најбрже искључење тренера у АБА лиги свих времена. Умјесто Бајића екипу је водио његов помоћник Марко Бараћ, који је имао искуство вођења првог тима почетком прошле сезоне.

Искључење тренера пореметило је домаће кошаркаше што су гости искористили и повели са 7:0, али су се "игоси" брзо сабрали, направили серију 9:0 и повели са 11:9, да би тројком Ентонија Клемонса у седмом минуту повели са 16:11, након серије од 14:2.

Александровчани су наставили са добром игром и само пет минута касније стекли су двоцифрену предност (31:21), да би тада Београђани заиграли мало боље док је домаћину стао шут са дистанце. То је довело до изједначења у 17. минуту (39:39), након којег је Партизан поново прешао у вођство да би се на полувријеме отишало са вођством домаћина 45:43.

Мали број поена и велики број изгубљених лопти на обје стране обиљежио је трећу четвртину и пред посљедњих десет минута домаћин је имао четири поена предности (59:55).

Велика битка виђена је у посљедњих десет минута када се играло кош за кош. Прву тројку за домаћи тим у другом полувремену погодио је Марко Јошило три и по минута прије краја којом су повели са 71:69, а послије два плус један Џекија Кармајкла Игокеа је повела са 74:69, али су гости вратили са 5:0 за изједначење 74:74, минут и по прије краја. Десет секунди прије краја Новица Величковић је погодио тројку за 79:79, Кармајкл није био прецизан у нападу док је Немања Дангубић покушао са своје половине терена, али је промашио кош па се отишло у пет додатних минута.

Са двије тројке Антабија Волер донио је прву осјетнију предност свом тиму (86:82), а послије доста грешака на обје стране побједу домаћина потврдио је Кармајкл поенима неколико секунди прије краја. Управо је Кармајкл био најбољи код домаћина са 27 поена, Волер је убацио 17, Клемонс 14, а Стефан Фундић 11. У редовима Београђана предначили су Немања Гордић са 19 и Раде Загорац са 17 поена.