И Аустралија иде Русију, херој Јединак

Репрезентација Аустралије пласирала се на Свјетско првенство у Русији 2018. године, пошто су у реванш мечу баража побиједили Хондурас са 3:1.

среда, новембар 15, 2017 / 15:21

Херој популарних "Кенгура" био је Миле Јединак који је постигао сва три гола у тријумфу његове репрезентације.

У првом меч у у Хондурасу није било побједника, па се све одлучило на "АНЗ" стадиону у Сиднеју.

Аустралија је од почетка меча контролисала ритам утакмице, међутим после првих 45 минута игре није било голова. Домаћи играчи имали су инцијативу, а у 38. минуту виђена је велика прилика када је шутирао Азиз Бехич. Ипак, његов покушај добро је одбранио Донис Ескобар.

Одмах у наставку меча "Кенгури" су успјели да дођу до поготка. Јединак је намјестио лопту и из слободног ударца савладао Ескобара. Аустралија је овде имала доста среће, пошто је лопта закачила играча Хондураса и тако преварила голмана.

Наставила је Аустралија са нападима, а до другог гола стигли су 18 минута касније. Брајан Акоста је играо руком унутар 16 метара, па је досуђен једанеастерац.

Стрелац првог гола Миле Јединак је узео лопту и савладао голмана Хондураса. Овде се већ могло наслутити да ће се "Кенгури" пласирати на Мундијал наредне године у Русији.

Само 13 минута касније Нестор Питина је поново показао на бијелу тачку. Џери Паласиос је срушао играча Аустралије, а лопту у своје руке поново је узео фудбалер Астон Виле.

Јединак је поново био прецизан, чиме је дошао до хет-трика, а уједно и 20. гола у дресу Аустралије. Хондурас није успио да одоли у Сиднеју, а колико нису имали шансе говори податак да нису имали шуту у оквир гола до надокнаде времена.

Тада је Мајнор Фигуероа постигао почасни гол, после чега је судија свирао крај меч. Аустралија је претпоследњи учесник на Мундијалу, а последњег ћемо сазнати у ноћи између сриједе и четвртка када се састају Перу и Нови Зеланд.

Аустралији ће ово бити пето учешће на Свјетским првенствима, а четврто узастопно.