Хрвати срушили Француску, Словенија Русију

Рукометаши Хрватске пласирали су се у полуфинале Светског првенства у Шпанији, побједом над браниоцем титуле, селекцијом Француске са 30:23. Хрвати ће се у борби за финале састати са Данском, која је славила против Мађарске са 28:26. У другом полуфиналу играће домаћин првенства, Шпанија, и Словенија. Шпанци су побиједили Њемачку са 28:24, док је Словенија била […]

четвртак, јануар 24, 2013 / 00:49

Рукометаши Хрватске пласирали су се у полуфинале Светског првенства у Шпанији, побједом над браниоцем титуле, селекцијом Француске са 30:23.

Хрвати ће се у борби за финале састати са Данском, која је славила против Мађарске са 28:26.

У другом полуфиналу играће домаћин првенства, Шпанија, и Словенија. Шпанци су побиједили Њемачку са 28:24, док је Словенија била боља од Русије са 28:27.

Хрвати су у најузбудљивијем четвртфиналном сусрету побиједили Француску много убједљивије него што је то ико очекивао. После почетког вођства Француза, Хрвати су водили током готовог цијелог меча, а кључну предност остварили су на почетку другог полувремена, када су се одлијепили и нису дали браниоцима титуле ни шансу да преокрену.

Хрвате је у том дуелу предводио Домагој Дувњак са девет голова, док је Златко Хорват постигао пет, колико је код Француза убацио Седрик Сорендо. Никола Карабатић само једном је затресао мрежу Хрвата.

Данци су Мађаре побиједили голом Хенрика Мелгарда у последњем минуту утакмице, а Скандинавце је предводио сјајни Ханс Линдберг са десет голова. Одличан је био голман Никлас Ландин са 18 одбрана, док је у редовима мађарске репрезетнације најбољи био Ласло Нађи са осам погодака.

Шпанија је у четвртфиналу до побједе над Њемачком у Сарагоси дошла после великог преокрета, пошто је на полувремену губила са 14:12. Најбољи у побједничком тиму били су Хулен Ахуинахалде и Виктор Тромас са по седам голова, док је шест постигао Алберто Ентериос. Код Нијемаца, истакао се Свен-Серен Кристоферсен са шест погодака.

Русија и Словенија су одиграле веома неизвјесно прво полувријеме, да би Словенци потом заиграли агресивније и готово све вријеме водили. Побједу су осигурали пола минута прије краја сусрета, голом Гашпера Маргуча, док је Сергеј Шелменко неколико секунди касније само успио да смањи заостатак свог тима.

Словенце су у том дуелу предводили Урош Зорман и Лука Жвижеј са по пет голова, док су у тиму Русије по шест постигли Шелменко и Тимур Дибиров.

Полуфинални мечеви играју се у Барселони, у дворани „Сан Ђорди“ у суботу од 19 и 21.30, али ће тек бити одређен распоред. Финале и меч за треће мјесто на програму су у недељу.