Хокеј у Сочију: Чеси и Летонци нападају Сјеверну Америку

Селекције Чешке и Летоније пласирале су се у четвртфинале турнира у хокеју на леду на ЗОИ у Сочију. Чеси су са 5:3 надиграли бивше земљаке Словаке и изборили дуел са САД у наредној рунди такмичења. Летонци су до свог првог четвртфинала ЗОИ у историји стигли побједом над Швајцарском са 3:1, а наредни ривал биће им […]

уторак, фебруар 18, 2014 / 22:39

Селекције Чешке и Летоније пласирале су се у четвртфинале турнира у хокеју на леду на ЗОИ у Сочију.

Чеси су са 5:3 надиграли бивше земљаке Словаке и изборили дуел са САД у наредној рунди такмичења.

Летонци су до свог првог четвртфинала ЗОИ у историји стигли побједом над Швајцарском са 3:1, а наредни ривал биће им Канада.

Чеси су бивше земљаке прегазили већ у првих 20 минута головима Алеша Хемског, Романа Цервенка и Давида Крејчија, да би крајем другог периода Цервенка повећао на недостижних 4:0.

Словаци успијевају да се до 50. минута врате у игру головима двоструког стријелца Маријана Хосе и Томаса Суровија, али у последњем минуту Словаци изводе из игре голмана што 40 секунди кажњава Томаш Плеканец и рјешава меч.

Летонија је такође у првом периоду стекла кључну предност, преко Оскарса Бартулиса и Лауриса Дарзинса повела је 2:0, али крајем друге трећине Мартин Плус је смањио резултат.

Међутим, као ни Словацима, ни Швајцарцима се није исплатило извођење голмана из игре јер Дарзинс 60 секунди прије краја убацује пак у небрањену мрежу за коначан резултат.

Једна од јунака историјске побједе за Летонију је свакако голман Едгарс Масалскис који је зауставио чак 32 шута ривала. Летонци су се реванширали Швајцарцима за минималан пораз на отварању тамичења, а до четвртфинала су стигли са само једном побједом, овом у баражу.