Гугл плус уводи ауторизацију профила

Гугл ће додати ознаку за ауторизацију идентитета корисника друштвене мреже Гугл +, почев од јавних личности и људи које су многи додали међу своје контакте. Касније, ове верификационе ознаке биће доступне ширем броју корисника који нису познати или нашироко популарни на овом сајту, казала је званичница Гугл+ Вен-Аи Ју у свом посту. За сада је […]

понедељак, август 22, 2011 / 09:47

Гугл ће додати ознаку за ауторизацију идентитета корисника друштвене мреже Гугл +, почев од јавних личности и људи које су многи додали међу своје контакте.

Касније, ове верификационе ознаке биће доступне ширем броју корисника који нису познати или нашироко популарни на овом сајту, казала је званичница Гугл+ Вен-Аи Ју у свом посту.

За сада је главни циљ да се корисници обавијесте који је званични профил неког пјевача, глумца, политичара или „обичног” али крајње популарног власника Гугл+ налога кога би жељели да додају у своје кругове.

„Када посјетите профил неке јавне, познате личности видјећете верификациону ‘значку’ поред имена њеног профила, што ће вам помоћи да знате да је иза њега стварна, провјерена особа”, каже Вен-Аи Ју.

Ауторизовани Гугл+ налози имаће сиви знак одобрења унутар свјетлије сивог круга одмах уз име профила. Из Вен-Аиног поста не може се јасно закључити колико „сљедбеника” треба неки корисник да има како би се квалификовао за верификацију.

И други слични сајтови имају верификоване налоге, укључујући и Твитер, кога многе јавне личности користе како би комуницирале са својим фановима.

Гугл је, међутим, прије неколико недеља наишао на критике када је агресивно кренуо да спроводи своју политику правих имена, што је довело до гашења многих налога за које је одлучено да су спорни.

Након тога Гугл је саопштио да ће модификовати овај процес и потенцијалним спорним корисницима дати шансу да измјене своје податке и добију право на жалбу прије него што буду избрисани.

Међутим, неки и даље сматрају да Гугл озбиљно треба да размисли о својој политици стварних имена јер има случајева када је коришћење псеудонима ради заштите приватности оправдано; рецимо, кад је реч о политичким дисидентима или жртвама насиља у породици.

Лансиран крајем јуна, Гугл+ има око 25 милиона отворених налога, иако још увијек ради у бета верзији и пријављивање је могуће само уз позивницу.



Оставите одговор