Гдје раде људи у Бијељини
Бијељина има 20.000 запослених, а половина њих ради у области трговине и јавној служби. Према подацима Градске управе у трговини ради више од 5.000 људи или 26 одсто свих запослених у граду. Око 25 одсто запослених у Бијељини чине радници у јавној управи, образовању, здравству, социјалним службама, спорту и култури. У производном сектору ради 3.200 […]

Бијељина има 20.000 запослених, а половина њих ради у области трговине и јавној служби.
Према подацима Градске управе у трговини ради више од 5.000 људи или 26 одсто свих запослених у граду.
Око 25 одсто запослених у Бијељини чине радници у јавној управи, образовању, здравству, социјалним службама, спорту и култури.
У производном сектору ради 3.200 радника, или 16 одсто од укупног броја запослених.
У Бијељини раде четири велика и 47 средњих предузећа, 2.000 самосталних предузетника и око 900 микро и малих предузећа, наводи се у анализи.
Према истим подацима већину компанија које раде карактерише веома низак ниво искоришћености капацитета, често између 20 и 50 одсто.
У анализи која је дио материјала припремљеног за скупштинско разматрање, оцјењује се да локална економија не може осигурати довољан број радних мјеста за постојећу понуду радне снаге и младе који улазе на тржиште рада.
Закључује се да је локалној привреди неопходна подршка за приступ новим тржиштима и побољшање конкурентности како би се створиле могућности за ново запошљавање.
Према процјенама , на евиденцију незапослених тј на тржиште рада у Бијељини сваке године уђе од 800 до 1.000 младих.
Број запослених – 174 на 1.000 становника – у Бијељини је већи у поређењу са општим стопама запослености у Републици Српској, која износи 167, а у БиХ 163 запослена на 1.000 становника.
Бијељина је центар семберске регије и према прелиминарним резултатима пописа има око 115.000 становника.
Uočih krupnu grešku. Tiče se broja zaposlenih na 1000 stanovnika. Federalni zavod za statistiku stanovništvo procjenjuje u 2 različite veličine: prisutno i ukupno. U ukupan broj stanovnka računaju i pola miliona izbjeglica. Tih pola miliona izbjeglih sve statistike prikazuje „u korist“ Srpske, naravno bez ikakvog osnova.
Broj zaposlenih na 1000 stanovnika u FBiH je znatno veći nego u Srpskoj i iznosi oko 190 ljudi.
Od tih 3200 koji rade u proizvodnom sektoru je 1200 zaposleno u termoelektrani u Ugljeviku, ostalu su u nekim privatnim firmama. 5000 zaposlenih u trgovini računaju i zaposlene na po pijacama na tezgama, ulične prodavce, tržne centre, prodavnice, kioske…
Sve u svemu propast na 1000 stanovnika zaposleno 174 a radno sposbno 600. to znači da je procenat zaposlenosti to je 29% i to u opštini koji je najveći tržni centar u RS, i to u opštini koja se oslanje na termoelektranu sa 1200 zaposlenih, plus usluge koje se pružaju raznih usluga termoelektrani, plus preduzeća koja rade kao podizvođači na termoelektrani (u proizvodnji i održavanju) dakle od temoelektrane živi oko 2000 radnika koji se smatraju zaposlenim, opštinu koja ima gomili kvazidržavnih fakulteta, gomilu privatnih fakulteta za falsifikovanje i prodaju diploma, opštini sa ogromnim brojem srednjih i osnovnih škola, zastrašujuću količinu parazitske administracija.
SVE U SVEMU PARAZITSKI KOLONIJALNI GRAD, KOJI NE ŽIVI OD PROIZVODNJE NAGO USLUGA, PROMETA UVOZNE ROBE, OD PRERASPODELE DRUŠTVENOG BOGATSTVA A NE STVARANJA NOVE VREDNOSTI. PROPAST – GRAD.
Bijeljina je Bijeljina a Ugljevik je Ugljevik. Informacije iz teksta ne odnose se na Ugljevik. Da ne crnjačimo bezzze.
A koji to grad nije propast.
Sela je rezim unistio, opustio, zatrnio.
Cijela Srpska je na koljenma, s tendecijom da se ispruzi kao prostac,da zapadne sto u komu, sto u anesteziju pod dejstvom anestetika bijede, gladi, beznadja, bezizlaza, kriminala, korupcije, haraca… koje joj rudonja ubrizgava, nekonrlolisano, u velikim kolicinama…
ex-1978, 31.01.2015. 13:03:52
Trebalo bi da znaš koliko je ljudi i Bijeljina zaposleno na termoeleltrani u Ugljeviku. Oko 1200 dikretno kao radnici plus u mafijaškim banditski firmama za izvlačenje novca iz teremoelektrane koje su angažovane kao podizvođači na rudniku i temroelektrani.
Bijeljina je mesto potpuno deindustrijalizovano. Čist trgovački grad gde se vrši promet uvozne robe i ništa drugo od privrednih grana nije zastupljeno osim trgovine.
ZAKLJUČAK: KOLONIJALNI GRAD!
Сва срећа што су показатељи за Бања Луку знатно бољи:D