Фудбалери Србије побиједили након пола године

Фудбалска репрезентације Србије победила је данас у пријатељском мечу на Кипру селекцију Јерменије са 2:0 (2:0). Утакмица је одиграна пред око 1.000 гледалаца на стадиону Цирион у Лимасолу, а судио је Леонтис Тратоу са Кипра. Голове за Србију постигли су Здравко Кузмановић у 15. и Бранислав Ивановић у 30. минуту. Ово је први пут после […]

уторак, фебруар 28, 2012 / 16:56

Фудбалска репрезентације Србије победила је данас у пријатељском мечу на Кипру селекцију Јерменије са 2:0 (2:0).

Утакмица је одиграна пред око 1.000 гледалаца на стадиону Цирион у Лимасолу, а судио је Леонтис Тратоу са Кипра.

Голове за Србију постигли су Здравко Кузмановић у 15. и Бранислав Ивановић у 30. минуту. Ово је први пут после три узастопне утакмице да је Србија затресла противничку мрежу.

Србија: Кахриман, Ивановић, Суботић (Нинков 78′), Рајковић (Тошић 84′), Коларов, Петровић (Игњовски 69′), Кузмановић, Нинковић, Тошић (Сулејмани од 57′), Јанковић (Тадић 74), Марковић (Јовановић 69′).

Јерменија: Меликсетјан, Харојан, Арзуманијан, Амбарцумијан, Дагбашијан, Мрхчан, Воскањан, Газаријан, Јуспасјухан (Погасјан 60′), Малакијан (В. Погосјан 68′), Саркисов.

Изабраници Радована Ћурчића одиграли су сасвим солидну утакмицу, а посао су завршили у првих пола сата утакмице.

Поред тријумфа, овај меч памтиће се и по дебију Лазара Марковића и Александра Игњовског у сениорском националном тиму.

Србија је оба поготка постигла на сличан начин, после одбијених лопти голмана Јерменије и захваљујући сналажљивости српских репрезентативаца у казненом простору.

Код првог гола шутирао је Александар Коларов, а до лопте је дошао Здравко Кузмановић и неометан са десетак метара затресао мрежу.

У 31. минуту Кузмановић је шутирао, а на одбитак је натрчао спретни капитен Ивановић и постигао погодак.

Друго полувреме углавном је обележила „досадна” игра, коју су на моменте успели да прекину Миралем Сулејмани шутем који је погодио пречку и Коларов који је у 76. минуту уклизавањем спасио сигуран гол Јерменије.

Очекује се да у утакмици другог кола вршилац дужности селектора Ћурчић укаже шансу свим играчима који данас нису изашли на терен.

Селекција Србије ће сутра у другом колу турнира на Кипру играти против домаће репрезентације. Меч се игра од 15 сати на стадиону у Ларнаки.