Фудбал на ОИ: Хондурас избацио Шпанију

На олимпијском турниру у фудбалу у Лондону одигране су утакмице другог кола по групама, а деслио се неколико изненађења. Хондурас је у групи Д голом Џерија Бенгстона нанио други пораз Шпанији и већу групној фази елиминисао “фурију” са такмичења. Са друге стране, Јапан је са 1:0 добио Мароко и стигао до друге побједе. У Групи […]

понедељак, јул 30, 2012 / 09:31

На олимпијском турниру у фудбалу у Лондону одигране су утакмице другог кола по групама, а деслио се неколико изненађења.

Хондурас је у групи Д голом Џерија Бенгстона нанио други пораз Шпанији и већу групној фази елиминисао “фурију” са такмичења. Са друге стране, Јапан је са 1:0 добио Мароко и стигао до друге побједе.

У Групи А Сенегал је неочекивано на Вемблију побиједио репрезентацију Уругваја са 2:0. Оба гола постигао је Муса Конате – у 10. и 37. минуту. Уругвајци имају половичан учинак, у првом колу савладали су УАЕ 2:1.

У другом мечу Групе А, Велика Британија је славила против Уједињених Арапских Емирата са 3:1. Голове за Британце постигли су ветеран Рајан Гигс у 16, Скот Синклер у 73. и Данијел Стариџ у 76. минуту. Једини гол за Емирате дао је Рашед Еиса ал Фаласи у 60. минуту.

У Групи Б Мексико је савладао Габон са 2:0. Оба гола за Мексико постигао је Дос Сантос – у 63. минуту и у 92, из пенала.

У истој групи, Јужна Кореја била је боља од Швајцарске, побиједивши са 2:1. Голове за Јужну Кореју су постигли Ким Бокиунг и Чујанг Парк, док је за Швајцарце гол постигао Емегара Иносент.

Очекивано, Бразил је у Групи Ц био бољи од Бјелорусије са 3:1. Голове за “кариоке” постигли су Александар Пато у 15, Нејмар у 65. и Оскар у 93. минуту. Гол за Бјелорусију постигао је Ренан Брешан у осмом минуту.

У другом мечу Групе Ц Египат и Нови Зеланд играли су неријешено 1:1. Гол за Нови Зеланд постигао је у 16. минуту Крис Вуд, а Египат је крајем полувремена изједначио преко Мухамеда Салаха.