Фетел, трећи пут за редом

Себастијан Фетел је на путу да освоји трећу узастопну круну у Формули 1! Феноменални Нијемац је побиједио у данашњој трци у Индији и сада је разлика између њега и Алонса 13 бодова, три трке пре краја шампионата. Возач Ред Була поново је одвозао одличну трку, а једини који му је, колико-толико пријетио био је пилот […]

недеља, октобар 28, 2012 / 20:27

Себастијан Фетел је на путу да освоји трећу узастопну круну у Формули 1! Феноменални Нијемац је побиједио у данашњој трци у Индији и сада је разлика између њега и Алонса 13 бодова, три трке пре краја шампионата.

Возач Ред Була поново је одвозао одличну трку, а једини који му је, колико-толико пријетио био је пилот Ферарија Фернандо Алонсо. Али, Фетел је био далеко испред болида Ферарија.

Треће мјесто на трци у Њу Делхију припало је Марку Веберу, из екипе Ред Була. Искусни Аустралијанац је током цијеле трке водио жестоку борбу са Луисом Хамилтоном, који му је све вријеме био на секунду разлике, али је ипак успио да одржи предност у односу на Британца из Мекларена.

Хамилтонов колега из Мекларена Џенсон Батон кроз циљ је прошао као пети, док је далеко иза њега стигао и Фелипе Маса из Ферарија.

Кими Раиконен, возач Лотуса, био је седми, чиме је са 173 бода задржао треће мјесто у генералном поретку возача.

Актуелни шампион Формуле 1, Себастијан Фетел, три трке пре краја шампионата чува врх са 240 бодова, док је Фернандо Алонсо на другом мјесту са освојених 227 бодова.

Трка на стази Буд у Индији савршено прија Ред Булу. Вожена је други пут и други пут Ред Бул је однео побједу. У чему је тајна љубави ове стазе и Ред Була, односно Фетела?

Фетел каже да не зна у чему је тајна, али да се у Индији осјећа комфорно.

"Овде се осјећам као код куће. Волим ову стазу, одговара ми, такорећи лежи ми и лијепо је подићи опет овај трофеј", рекао је Фетел на побједничком постољу.

Наредна трка шампионата Ф1, Велика Награда Абу Дабија, вози се већ кроз седам дана, 4. новембра.