Фетел перфектан у Сингапуру

Возач Ред Була Себастијан Фетел у доминантном стилу је тријумфовао на Великој награди Сингапура, 13. трци овогодишњег шампионата Формуле 1. Бранилац титуле је водио од првог до посљедњег круга и на крају дошао до 33. побједе у каријеру, под рефлекторима на стази “Марина беј” у времену од 1:59:13.132 сата. Друго мјесто, са заостатком од 32 […]

недеља, септембар 22, 2013 / 21:17

Возач Ред Була Себастијан Фетел у доминантном стилу је тријумфовао на Великој награди Сингапура, 13. трци овогодишњег шампионата Формуле 1.

Бранилац титуле је водио од првог до посљедњег круга и на крају дошао до 33. побједе у каријеру, под рефлекторима на стази “Марина беј” у времену од 1:59:13.132 сата.

Друго мјесто, са заостатком од 32 секунде, заузео је Фернандо Алонсо у Ферарију, док је трећи био возач Лотуса Кими Раиконен.

Фетел је одвозао перфектну трку у Сингапуру, а чак и када му ствари нису ишле на руку, био је маестралан и ниједног тренутка није дозволио да му тријумф дође у питање. На крају, захваљујући тој побједи успио је да претекне Алонса на листи побједника у Формули 1 и додатно повећао своју већ убједљиву предност у генералном пласману.

Алонсо је до другог мјеста дошао заслужено, захваљујући доброј тактици, због које су надокнадили оно што су изгубили приликом другог одласка у бокс. Шпанац је такође профитирао од одлуке Мерцедеса да Ника Розберга и Луиса Хамилтона позову у бокс тек пошто је безбједносно возило напустило стазу.

Исти случај је био и са Раиконеном, који је такође био одличан, упркос боловима у леђима због којих је његово учешће на трци било под знаком питања. Двојац Мерцедеса на крају је завршио трку иза најбоље тројице, иако је Розберг готово током цијеле трке био најближи Фетелу, а послије старта је имао и прилику да га угрози на челу.