Фетел и четврти пут за редом краљ Формуле 1

Фетел је до треће узастопне побједе у Индији, шесте у сезони и 36. у каријери, дошао за сат, 31 минут, 12 секунди и 187 стотинки. Друго мјесто заузео је возач Мерцедеса Нико Розберг са заостатком од 29,823 секунди, а трећи је био Роман Грожан из Лотуса са 39,892 секунди заостатка. Фетел је тако постао тек […]

недеља, октобар 27, 2013 / 14:59

Фетел је до треће узастопне побједе у Индији, шесте у сезони и 36. у каријери, дошао за сат, 31 минут, 12 секунди и 187 стотинки.

Друго мјесто заузео је возач Мерцедеса Нико Розберг са заостатком од 29,823 секунди, а трећи је био Роман Грожан из Лотуса са 39,892 секунди заостатка. Фетел је тако постао тек трећи возач Формуле један који је освојио четири шампионске титуле у низу. Прије њега то је пошло за руком Хуану Мануелу Фанђу и Михаелу Шумахеру.

Возач Ферарија Фернандо Алонсо, који се до ове трке борио са Фетелом за шампионску титулу, трку је завршио на 11. мјесту са минут и 18 секунди заостатка за побједником. Возач Ферарија Фелипе Маса заузео је четврто мјесто, пети је био Серхио Перес из Мекларена, а шести Луис Хамилтон из Мерцедеса. Бодове су још освојили Кими Раиконен из Лотуса, возачи Форс Индије Пол Ди Реста и Адријан Зутил, као и Данијел Рикардо из екипе Торо Росо.

Фетел је искористио пол позицију и добро стартовао, а за њим је добро кренуо и Маса, који је у првом кругу обишао Розберга и Хамилтона и попио се на друго мјесто. Већ у другом кругу Фетел је морао у бокс, па је Маса преузео вођство. Нијемац је из круга у круг добро возио и смањивао заостатак за водећима, а у 29. кругу се вратио на прво мјесто, када је његов клупски колега Вебер отишао у бокс на замјену гума.

Три круга касније Фетел је отишао у бокс и на стазу се вратио као други, иза Вебера, који је круг касније отишао у бокс и након тога заузео треће мјесто иза Рикарда. Фетел је после сигурне вожње, у 35. кругу стекао 12,7 секунди предности у односу на Вебера. Вебер је у 40. кругу завршио трку због проблема са мјењачем.

Фетел је увећавао предност у односу на противнике и сигурно је сачувао до краја, а у завршничи трке за друго мјесто велику борбу водили су Раиконен и Розберг. Возач Мерцедеса је у 53. кругу успио да претекне ривала и од њега преузме друго мјесто.

Грожан је у 56. кругу успио да претекне клупског колегу Раиконена, а два круга касније, после одличне вожње, Перес је успио да претекне Хамилтона и Раиконена и заузме пето мјесто.

На крају трке Фетел је поздрављао гледаоце правећи "крофне" својим болидом на стази, након тога је пољубио возило, отишао до трибина и бацио рукавице у публику.

Наредна трка вози се 3. новембра за Велику награду Абу Дабија.