Европа лига: Реми у Марибору, славље Металугра

Фудбалери Удинезеа побиједили су са 2:0 Атлетико Мадрид у трећем колу групе И Лиге Европе. Италијани су до тријумфа дошли головима Бенатије и Флора Флореса у финишу утакмице и тако избили на прво мјесто табеле, док је Мадриђанима то први пораз. У другом мечу групе Рен и Селтик су играли 1:1, а Французи су повели […]

четвртак, октобар 20, 2011 / 22:45

Фудбалери Удинезеа побиједили су са 2:0 Атлетико Мадрид у трећем колу групе И Лиге Европе.

Италијани су до тријумфа дошли головима Бенатије и Флора Флореса у финишу утакмице и тако избили на прво мјесто табеле, док је Мадриђанима то први пораз.

У другом мечу групе Рен и Селтик су играли 1:1, а Французи су повели аутоголом Чаа, док је бод шкотском клубу донио Ледли у 70. минуту.

Захваљујући тријумфу над Малмеом, Металист из Харкова је дошао до челне позиције у групи Г после три кола, иако је готово сат времена играо са десеторицом играча после искључења Џонатана Кристалда.

Управо Кристалдо био је стријелац првог гола за Металист, пошто је прво Хамад довео Малме у вођство. Ипак, головима Финиња, Едмара и српског интернатионалца Марка Девића, који је ушао у игру у 67. минуту, тим из Харкова комплетирао је фантастичан тријумф на гостовању. Миљан Мутавџић одиграо је цијели меч за Малме, док је Владимир Дишљенковић пријесједио цијели меч на клупи Металиста.

У другој утакмици кола АЗ Алкмар и Аустрија подијелили су бодове, али је само десет минута прије краја меча изгледало да ће сва три бода отићи у Беч. Аустријски тим повео је аутоголом Марселиса, да би убрзо Горгон повећао приједност, али то није било довољно, пошто је прво Хлинка аутоголом вратио наду Холанђанима, да би Вернблом само неколико минута касније свом тиму донио бод.

Марибор је, може се рећи, направио велико изненађење на свом терену пошто је вицешампиону Лиге Европе, Браги, успио да узме бод. Словенци су повели пријеко Ибраимија, док је прије истека првог полувремена Брага пријеко Еледерсона изједначила, док у другом полувремену голова није било.

Слично је било и у Белгији, гдје је Клуб Бриж повео пријеко Акпале, да би Бирмингем изједначио пријеко Марфија већ у 26. минуту, а тај резултат остао је до краја меча. У тиму Бирмингема нашао се и српски нападач Никола Жигић, који је зарадио жути картон.

Највише голова виђено је у мечевима групе Ј, чак десет. Шалке није дозволио никакво изненађење на гостовању АЕК-у у Ларнаки и славио је са 5:0, као и Макаби против Стеауе. Двоструки стријелац за њемачки тим био је Хунтелар, док су се у стријелце уписали и Холтби, Матип и Дракслер. Са друге стране 59 минута у тиму из Ларнаке провео је Миљан Мрдаковић.

У Хаифи, Макаби је био једнако убједљив, а два гола постигао је Амаша, док су потом мрежу Стеауе затресли Катан, Тата и Веред. За Стеауу цијели меч одиграо је Стефан Николић.

Твенте је био веома убједљив на гостовању Одензеу, гдје је славио са 4:1. Холанђани су већ после првог полувремена имали приједност од 2:0, до које су дошли головима Браме и Бајрамија, да би се у стрелце у другој половини уписали и Чадли и Де Јонг. Утјешни гол за Одензе постигао је Фол у 71. минуту.

Можда највеће изненађење кола приредила је Висла из Кракова, која је славила против Фулама са 1:0 голом Битона у 60. минуту. Ивица Илијев одиграо је 76 минута за побједнички тим, имао је одличну шансу, када је погодио пријечку и зарадио је жути картон.

У првом мечу кола, који је због временске разлике почео сат времена раније од осталих, Локомотива је побиједила АЕК головима Сијчева и Саиседа, док је пораз ублажио Сијалмас минут прије краја меча.

Андерлехт је на гостовању у Грацу славио против Штурма, а голове су у другом полувремену постигли Жиле и Суарес. У белгијском тиму нашао се и Милан Лане Јовановић, који је одиграо свих 90 минута и зарадио жути картон.